Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з великою відповідальністю стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Директор "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк заявив, що побутові споживачі в Україні платять за електроенергію значно менше за її реальну вартість.

За його словами, населення платить менше 2 гривень за кіловат-годину, тоді як ринкова ціна становить 6-7 гривень.

Про це стало відомо завдяки заяві Павлюка, яку він озвучив в ефірі одного з українських радіо.

Тарифи на електрику, скріншот: YouTube

"Поки що електроенергія не стане комерційно привабливим ринком, бажаючих вкладати в нього гроші не буде", - зазначив Павлюк.

Популярні новини зараз

Штраф на польському кордоні: українку покарали за документ

З 1 вересня стартує виплата нової допомоги

Пенсіонери отримають кілька виплат авансом: кого "засипле" грошима

Польща змінила правила в'їзду для українців

Показати ще

Експерт пояснив, що низька ціна для населення пов'язана із географічними особливостями країни. На відміну від деяких країн із багатими водними ресурсами чи гірським рельєфом, Україна не має можливості виробляти дешеву гідроелектроенергію у великих обсягах.

Енергетична інфраструктура. Фото: скриншот з відео

Павлюк підкреслив, що енергетичний сектор України загалом дефіцитний, оскільки країна імпортує ядерне паливо, газ, бензин та нафту. Він попередив, що ціни на електроенергію в Україні залежатимуть від світових цін та бажання інвесторів вкладати кошти у галузь.

Київська ГЕС, скріншот: YouTube

"Якщо електроенергія коштуватиме по 2 гривні, ніхто ці гроші вкладати не буде", - підсумував експерт.

Нагадаємо, борги українців за комуналку стрімко зростають: не рятують навіть субсидії.

Раніше повідомлялося, що українців змушували переплачувати: де штучно підвищили тариф на світло.

Також, комуналка забере більше грошей: ще одна платіжка збільшиться на 100 гривень.