У Львові, у самому центрі, мешканці старого триповерхового будинку разом із містом встановили зовнішній ліфт – щоб їхній сусід на інвалідному візку міг нормально виходити з квартири. Усередині будівлі розмістити підйомник не вдалося, тому зробили конструкцію прямо у дворику.
Про це стало відомо із місцевих ЗМІ.
Маломобільний чоловік живе на третьому поверсі – кожен вихід на вулицю для нього раніше був справжнім випробуванням. Тепер завдяки ліфту може спускатися сам, без сторонньої допомоги.
Ліфт, звичайно, зайняв трохи простору і навіть закрив пару вікон на сходовому майданчику, але сусіди поставилися з розумінням. Тому що комфорт і нормальне життя однієї людини виявилися важливішими за естетику внутрішнього дворика.
Соцвиплати змусять повернути до копійки: держава погрожує судами - кого зачепить
Ледве вистачить на хліб та тарілку каші: скільки платитимуть українцям, які не заробили на пенсію
Молодь масово кидає роботу заради "мікро-пенсії" - що означає новий тренд
Цивільних братимуть до війська без мобілізації: залучать ТЦК та рекрутингові центри
Цікаво, що таке практикують у Європі, але в Україні все ще рідкість. Подібні зовнішні ліфти – звичайна справа в європейських містах, особливо в старих будинках, де просто немає місця для звичайного ліфта. В Україні поки що такі рішення – скоріше виняток, ніж правило.
Хоча потреба величезна: за офіційними даними, 2024 року держава компенсувала майже 129 мільйонів гривень за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Але доступне середовище – це не лише про роботу.
Реакція українців
- "Це не фасад, а внутрішній двір, думаю цим можна пожертвувати заради комфорту та можливості існувати людині"
- "Ліфт напевно з найдешевших. Зараз є хороші прозорі ліфти, які можуть виглядати дуже органічно в старих будинках. Я думаю всі люди похилого віку хотіли б мати в будинку ліфт. Дивно, що місто зробило щось для однієї людини."
- "Колись проклята війна закінчиться. І людей з інвалідністю буде багато. Вже зараз настав час змінювати підходи та бачення як забезпечити доступність і комфорт для таких осіб. Нічого екстраординарного в даному випадку немає"
- "Це краще ніж нічого. Але потрібні системні рішення, а не такі "латки", якими чиновники піаритимуться!"
Але навіть якщо це "латка" – вона важлива. Тому що мова про життя конкретної людини, яка тепер може просто вийти з дому.
Нагадаємо, випив – за кермо не сідай: двоє чоловіків намагалися втекти з київського травмпункту на інвалідному візку
Раніше ми писали про те, що інвалідність не врятує від претензій ТЦК: обмежено придатних намагаються мобілізувати
Крім того, Знай.ua повідомляв, чоловік з шизофренією три місяці чекав на звільнення з ЗСУ: "Потрібно план виконувати"