Киян вже не вперше шокують рахунки за комунальні послуги, але березневі платіжки перевершили всі очікування. Тариф на обслуговування багатоквартирних будинків у Києві зріс майже вдвічі, а суми у платіжках досягли рекорду — від 600 до 900 грн, і це не межа. Деякі мешканці навіть побачили нарахування до 979,67 грн. Але за що ж платить кожен мешканець?
У вартість входять не лише послуги з прибирання під’їздів і прибудинкової території, але й утримання ліфтів, технічне обслуговування, іноді навіть оплата електроенергії на спільних територіях. Та ось біда — в багатьох будинках на цих послугах «економлять». Ліфти не працюють, ремонтів не було роками, а мешканці мають платити, наче живуть у розкішних новобудовах.
Ситуація виглядає абсурдно, коли на платіжках виставлені ціни, як за сучасний житловий комплекс, а насправді мешканці отримують максимум — це прибирання та обслуговування, що іде не на користь їхнім будинкам. Тариф на утримання будинку складає 356,21 грн, а на управління — 579,65 грн.
Непридатних до служби можуть несподівано "вилікувати": українцям масово переписують діагнози
Штраф, позбавлення прав та в’язниця: які слова заборонено говорити поліції
Ледве вистачить на хліб та тарілку каші: скільки платитимуть українцям, які не заробили на пенсію
Молодь масово кидає роботу заради "мікро-пенсії" - що означає новий тренд
І хоча співвласники багатоквартирних будинків мають право змінити управителя, зробити це не так легко, як здається. У Києві багато будинків «під чітким контролем» одного комунального підприємства — «Керуючої компанії з обслуговування житлового фонду Деснянського району». І тут важливе зауваження: це підприємство виграло конкурс автоматично, бо не було жодної конкуренції. Мешканці можуть тільки обирати серед одних варіантів, а не шукати кращі.
Якщо люди хочуть змінити управителя, вони мають пройти через складну процедуру: провести збори, ухвалити рішення, і не пізніше ніж за два місяці письмово попередити управителя про розірвання договору. І якщо мешканці вирішать створити ОСББ, то це також не обійдеться без труднощів — потрібен час і зусилля, щоб знайти нову компанію або організувати управління самим.
Нагадаємо, тарифи на електроенергію: на скільки зростуть ціни після опалювального сезону
Раніше ми розповідали, що тепло лише в платіжках: українці можуть залишитись без опалення посеред зими
Також, тарифи на воду з травня зростуть по всій Україні: де платитимуть найбільше