Астрономи знайшли п'ять надважких коричневих карликів. Спочатку їх виявив космічний телескоп TESS, який фіксував проходження карликів по диску їх зірок-господарів, надалі відкриття підтвердили наземні телескопи.

Про це повідомили в журналі Astronomy & Astrophysics.
Група астрономів на чолі з Ноланом Грівсом (Nolan Grieves) з Женевського університету повідомила про відкриття п'яти нових коричневих карликів в системах TOI-148, TOI-587, TOI-681, TOI-746 і TOI-1213.

Thibaut Roger / UNIGE

Відзначається, що ці коричневі карлики являють собою об'єкти, які важче планет-гігантів, але легше маломасивних зірок. Нижня межа маси, при якому можуть йти реакції синтезу в ядрі карлика, становить 13 мас Юпітера, а верхня межа, при якій об'єкт стає досить масивний, щоб почали протікати реакції синтезу за участю водню, дорівнює 80 масам Юпітера.
Вчені з'ясували, що ці коричневі карлики мають орбітальні періоди від 4,8 до 27,2 дня, маси від 77 до 98 мас Юпітера і радіуси від 0,81 до 1,66 радіуса Юпітера. Вік TOI - 587 становить 0,2 мільярда років, а TOI-681 - 0,17 мільярда років. Більш старі TOI-148 і TOI-746.
Нагадавши, що вчені NASA виявили зламану "руку" Чумацького Шляху: допоможе розкрити галактичні таємниці

Популярні новини зараз

Пенсію піднімуть на 1500 грн: кому пощастить

З 1 жовтня українські АЗС різко змінять ціни на пальне

Пенсію заберуть усю до копійки: кого з українців безжально залишать з порожнім гаманцем

Сніг, мінусова температура та сильний вітер: синоптикиня розповіла, чи буде рання зима восени 2024 року

Показати ще