Бойовому медику 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого Ірині Кінаш лише 25. І вона перебуває на передовій, поруч зі своїми побратимами.
Історію Ірини розповіли на фейсбук-сторінці Командування Медичних сил Збройних сил України. Як зазначається з вересня 2018 сержант Ірина Кінаш виконувала завдання за призначенням на хуторі Вільний, який був і залишається однією з найгарячіших точок на лінії розмежування на Луганщині. Ірина пригадала, як дивом уціліла під час одного з обстрілів.
"Допомагала хлопцям укріплюватися, навіть копала разом із ними окопи. Та за лічені дні стало не до того – ворог у прямому сенсі казився від того, що втратив території, і намагався нас звідти вибити всіма силами і засобами. Пам’ятаю, у нас перший поранений, куля застрягла в кістці ноги, я біжу на спостережник, чую крики хлопців і відчуваю, як біля вуха свистить куля… Було по-різному: то обстрілюють, як по графіку, то бій триває мало не цілодобово, - розповідає Ірина.
Коли бої стали особливо жорстокими, Ірину мали намір відправити якомога далі від лінії зіткнення, але вона відмовилася, адже добігти звідти б не встигла. "А для чого потрібен бойовий медик, якщо його немає поряд із бійцями в потрібний момент?", - говорить вона.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Щобільше побратими вважали Ірину талісманом: як тільки вона виїжджала з позицій, щось траплялося – то міна потрапила в дім, у якому жили, то протитанковою керованою ракетою розбили той, в який мали намір переселитися.
"Хлопці жартували, що коли я вдома, нічого не трапляється. Та і я за їхніми спинами почувалася безпечно, наскільки можна почуватися в безпеці за кілька сотень метрів від ворога… Тому думки про те, аби залишити хлопців, навіть не виникало. Як можна залишити тих, хто тобі довіряє і покладається на тебе?", - говорить вона.
"Коли Максима витягнули, він був увесь у крові – куля, ввійшовши в тіло, спричинила сильну кровотечу… Зробила все, що можна було, викликали машину, аби його евакуювати: тривав бій і ситуація з кожною секундою загострювалася. Говорю з ним: "Слухай мене, слухай, усе буде добре!". Пам’ятаю, як Максим дивився мені в очі… Це дуже важко… Ми його не довезли, не встигли.", - розповідає вона, мріючи, щоб війна якнайшвидше закінчилася.
Нагадаємо, гуртожиток спробував заселити майже тисячу студентів за один день: діти простояли у черзі 15 годин. Студентам довелося простояти протягом 15 годин у черзі
Як повідомляв портал "Знай.ua", малайзійці накинулися на українського легкоатлета через "золото" на Паралімпіаді в Токіо: "Ваша мати зелена, а батько - торт". Малайзійці "не пробачили" українському легкоатлету золотої медалі
Також "Знай.ua" писав, Україна на межі виходу з "зеленої" зони карантину: локдауни повертаються. Україна може вийти з "зеленої зони карантину