У мережі поширюється нова схема шахраїв. Вони нібито продають авто з пробігом за половину ринкової ціни. Подробиці дізнавалися журналісти програми «Джедаі» на телеканалі 2+2.
Сюжет можна переглянути за посиланням.
У соцмережах все частіше можна зустріти фейкові сторінки, власники яких позиціонують себе як працівники складів митниці та реалізатори авто-, мото-та іншої техніки, нібито конфіскованої на кордоні. Усе, що потрібно зробити, аби машина стала вашою — скинути передоплату. Але отримавши кошти, аферисти перестають виходити на зв’язок.
Схема проста, але напрочуд ефективна. Постраждалих так багато, що реальні митники почали попереджати про небезпеку на урядових сайтах: «Закликаємо не довіряти шахраям і користуватися інформацією лише з перевірених джерел».
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Експерти припускають, що приводом активізації шахраїв стала масова конфіскація «євроблях».
Щоб убезпечити себе від дій аферистів, фахівці радять купувати конфісковані митниками авто лише через офіційну систему електронних торгів арештованого майна — СЕТАМ. «Митниця станом на сьогодні на Фейсбук-сторінці і у себе на сайті нічого не публікує. Ці функції передали державній виконавчій службі та СЕТАМу», — каже адвокат Іван Казачук.
Раніше повідомляли, шахраї з ОLХ списали 400 доларів клієнтки Приватбанку: "Ніколи не думала, що потраплю в цю пастку".
Як повідомляв Знай.uа, українка в "Ощадбанку" ледь не втратила останні гривні - в касі "з'їдають", як в банкоматі: "За що?".
Знай.uа писав, у НБУ назвали найбільш підроблені банкноти в Україні: як розпізнати фальшивку.