З під крана чи бутельована? Експерти розповіли, що потрапляє в наш організм разом з водою
Експерти розповіли, яка вода безпечніша
17 вересня 2021, 11:00
Перевірка води, скріншот з відео
Нещодавно Київський водоканал заявив, що їхня вода є кращою за ту, що продається в пляшках у супермаркетах.
Журналісти "BIHUS info" вирішили перевірити яка ж вода краща з під крана, з бутлів чи може з криниці, про це розповіли у новому випуску програми "Не виведись".
Для того, щоб дізнатися, яку воду безпечно пити її відносять на аналізи в лабораторію. На перевірку передали бутельовану воду найвідоміших виробників, з київського крана та з криниці під Києвом.
Перевірка води, скріншот з відео
"Вона має бути чистою, тобто не містити мікроорганізмів патогенних і вода має бути корисною, тобто містити ті мікроелементи, які необхідні організму для життєдіяльності", - розповіла Наталія Кравець, експертка якості води.
Перевірка води, скріншот з відео
Виявилося, що кишкових паличок та ще низки небезпечних бактерій у жодному зразку бутельованої води немає, однак загальна кількість бактерій вище норми майже всюди. Лише у води марки "Аляска" кількість бактерій в нормі.
Щодо корисності бутельована вода більше нагадує дистильовану, вона підходить для кави чи чаю та приготування їді, однак пити протягом дня її не рекомендують, адже і ній не вистачає корисних мікроелементів.
Дані перевірки води, скріншот
Дані перевірки води, скріншот
Дані перевірки води, скріншот
За даними лабораторії бактерії у водопровідній воді навіть нижче норми. Корисних речовин у київській воді достатньо, Кальцій та Магній в межах норми. Однак експерти все ж не радять пити воду з крана, адже зараз у Дніпрі розмножуються ціанобактерії, які є шкідливими для організму, однак їх не може виявити жодна лабораторія.
Дані перевірки води, скріншот
У воді з криниці набраної під Києвом мінерали у нормі, але у 30 разів завищені коліформи (фекальне забруднення". Перед вживанням цю воду варто кип'ятити.