Про це повідомляє "Сьогодні".
Зараз придбати підроблені гроші пропонують чи не у всіх соціальних мережах. Купюри надсилають поштою і запевняють: на фальшивках є всі водяні знаки та їх приймають навіть банківські термінали. За 3000 фальшивих гривень просять 750 справжніх.
Через це у найбільшій зоні ризику маленькі магазини, адже тут найчастіше люди намагаються поміняти фальшивки на справжні купюри.
"Ці банкноти спеціально заточені під певні термінали. Тобто людина купує, наприклад за 5000 гривень 20 000 фальшивих і погашає свій кредит через термінал", – пояснює експерт з безпеки Руслан Болгов.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
А це означає, що будь-хто може отримати фальшивку, навіть не знаючи про це. Тому що саме готівкою терміналів фінустанови заповнюють банкомати.
Якщо ж ви раптом зняли у банкоматі фальшиві гроші, то неодмінно звертайтеся до фінустанови, якому належить банкомат. Користуватися такими купюрами не варто, адже в Україні за це є покарання – до 7 років за ґратами.
Як повідомляв Знай, українка в "Ощадбанку" ледь не втратила останні гривні - в касі "з'їдають", як в банкоматі: "За що?".