Відтепер вагу вантажівок вимірюватиме спеціальна система прямо під час руху. За перевищення норми водіїв будуть штрафувати. Подробиці дізнавалися журналісти програми «Спецкор» на телеканалі 2+2.
Сюжет можна переглянути за посиланням.
З 1 жовтня в Україні запрацювали півсотні комплексів вимірювання ваги вантажного транспорту. Система зважує фури, а камера фіксує довжину, ширину та швидкість руху вантажівки. Отримані дані передають в центр обробки, де інспектори усе перевіряють та накладають електронний підпис. Після чого постанову надсилають порушнику — власнику транспорту, належному користувачу або керівнику організації, що володіє транспортом.
«Там вмонтований набір датчиків, система фіксує масу, зважує кожну вісь. Може зрозуміти, на яке колесо, на яку частину автомобіля більше зміщення вантажу», — каже Андрій Вознюк, керівник Відділу інтелектуальних транспортних систем Укравтодору.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Розмір штрафу залежатиме від перевантаження. Покарання стосуватимуться тих водіїв, чий вантаж перевищує допустиму норму, починаючи з 5%. За перевантаженість фури на 5-10% потрібно сплатити 8 500 гривень, 10-20% — 17 000 грн, 20-30% — 34 000 грн, за понад 30% — 51 000 грн. Камера також фіксуватиме об’їзд системи узбіччям. За ухиляння від зважування порушників штрафуватимуть на 51 000 грн.
За перший день роботи система зважила тисячі вантажівок. Першу постанову зареєстрували в Запоріжжі. Водій порушив одразу дві норми: загальне перевищення маси і навантаження по осях. За це отримав максимальний штраф — 51 000 гривень. У центрі обробки даних кажуть, що штрафи краще сплачувати одразу, адже якщо справа дійде до виконавчої служби, то порушнику доведеться сплатити вдвічі більше.
Там, де автоматичні системи не встановлені, вантажівки будуть перевіряти інспектори поліції. В Укртрансбезпеці кажуть, що за кілька років планують розширити мережу автоматичних вимірювань, адже це допоможе уникнути корупції.
Раніше Знай писав, тверді відходи перетворили озеро в отруєну суміш, дихати тут небезпечно для здоров'я: що виявили в пробах води
Також Знай писав, загроза для питної води всього Кривого Рогу: Держекоінспекція виявила забруднюючі речовини у ставку села Авангард