Все більше українців покидає країну і їдуть на заробітки, в пошуках того самого, кращого життя. Основною країною, де зараз найбільше наших-звичайно ж Польща. Що українцям потрібно знати при влаштуванні на роботу.
Про це стало відомо завдяки новому ролику чоловіка з YouTube-каналу "Дізнайся більше про Польщу". Там він розповів про всі нюанси, штрафи, а також про те, за що вам можуть депортувати.
Зараз в країні йде нестача робітників, і всьому причиною економіка, яка розвивається солідними темпами.
У ролику розповіли про правила, які стануть в нагоді при працевлаштуванні іноземцям.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
В першу чергу чоловік розповів про легальність працевлаштування. Потрібно зібрати документи, серед яких: Ошвядчення (на 6 місяців), Задзволення (3 роки), Карта побиту (тривале перебування), дозвіл на сезонну працю (9 місяців), Blue Card. Якщо у вас не буде хоча б одного з перерахованого вище, то потрапити на роботу буде вкрай складно.
Легальність перебування. В України з Польщею безвізовий режим, тому потрапити туди дуже просто. Якби цього не було, то довелося б оформляти робочу візу.
У роботодавця також є обов'язки перед співробітників.
"В першу чергу це забезпечення мінімальної заробітної плати. Звичайно ж за роботу потрібно платити гроші. Тобто звітність протягом семи днів з моменту початку роботи для соціального забезпечення або страхування, +податки і так далі" - розповідає чоловік.
Договір повинен бути укладений польською мовою, при цьому, повинна бути копія мовою, яка зрозуміла іноземцю. Дані і цифри повинні бути ідентичні. Крім того, дозвіл на роботу має бути у вас на руках ще до початку роботи і підписання договору. Без цього приступати не можна.
Якщо обов'язки не будуть виконані, то загрожують штрафи, і навіть депортація. За один косяк можна заплатити штраф у розмірі 5 тисяч злотих.
Нагадаємо, раніше Євросоюз дозволив українцям в'їзд без ПЛР-тестів і вакцинації: куди можна поїхати "голим"
Як повідомляє портал Знай.ua Чехія терміново шукає українських заробітчан: пропонують від 13 до 90 тисяч