Найкритичніша ситуація – із лікарнями і школами
Попри заяву прем'єр-міністра про те, що тарифи на газ для населення в цьому опалювальному сезоні залишаться незмінними і ціна на весь рік складатиме менше 8 грн за кубометр, від українців надходить шквал скарг на космічні платіжки. Тарифи у різних областях різняться майже на 8 грн за 1 м³ і доходять до 13,5 - 14,9 грн/м³. Куди можна звертатися, у разі шаленої "накрутки" місцевих приватних підприємств-постачальників, з'ясовували Знай.ua.
Всього 1 держструктура – які шанси на "перемогу"?
Як відзначають експерти, сьогодні в Україні існує всього одна держструктура, яка може "приструнити" приватних постачальників і допомогти споживачу добитися комунальної справедливості. Втім, і тут існує чимало перешкод.
"Мешканці як багатоквартирних, так і приватних будинків, можуть звертатися до Держпродспоживслужби. Але процедура проходження самого процесу подачі заявки і її відправки настільки складний і незрозумілий, що скористатися їхньою допомогою дуже складно", - повідомляє Знай.ua експерт з питань ЖКГ, голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Тож, на практиці виходить, що ця help-процедура фактично є, але скористатися нею виходить далеко не у всіх. І прикладом є статистика.
"В минулому році до Держпродспоживслужби по Києву було подано всього 600 скарг на якість комунальних послуг – у той час, як на 1551 за місяць надходять десятки тисяч скарг. А якщо брати, в цілому, по Україні – то всього близько 4 тисяч заявок. Тому фактично українці не захищені у випадку якихось дій монополістів", - зазначає Олег Попенко.
Українці у розпачі: лікарні і дитсадки – "крижаніють"
Котрий тиждень поспіль в соцмережах не припиняється потік обурень на шалені суми, які прийшли у жовтневих квитанціях.
"За останні 7 років тариф виріс більш, ніж в 6,5 разів. Якщо у 2014 році ціна гігакалорії тепла у Києві становила 253 грн – зараз же тариф становить 1654 грн. Якщо говорити про вартість гігакалорій, то цього року вона складатиме понад 3000 грн для шкіл, лікарень і дитсадків", - підкреслює голова Спілки споживачів комунальних послуг.
Найкритичніша ситуація склалася із закладами, які якнайбільше потребують безперебійної подачі тепла.
Десятки шкіл, лікарень і дитсадків у різних регіонах країни з приходом похолодання вимушені працювати у крижаних приміщеннях. Працівники цих установ масово скаржаться на захмарні тарифи, які їм сьогодні пропонують.
"Для теплокомуненерго, які будуть опалювати соціальну сферу, вартість буде 16,4 грн. А по факту, якщо говорити про те, що закладено у собівартості, то це близько 5-6 грн. Тобто, вони вимушені будуть переплачувати в 3 рази більше. Тому дитсадки і школи будуть благополучно відправлені на довгі канікули", - наголошує експерт з питань ЖКГ Олег Попенко.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.