В п’ятницю 29 жовтня на офіційній сторінці у facebook Міністерства охорони здоров’я України з’явився пост, у якому зазначається, що у зв’язку із пандемією COVID-19 кількість викликів до "швидкої" зросла у кілька разів.
Нещодавно МОЗ вже пояснювало, що приводом для госпіталізації можуть стати такі чинники:
- Біль у грудній клітці
- Важкість дихання, задишка у стані спокою, ознаки дихальної недостатності
- Сатурація з рівнем кисню в крові менше 92%. Для вимірювання сатурації в домашніх умовах можна використовувати пульсоксиметр
- Порушення свідомості
- Інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан пацієнта
Але на жаль, українці сприйняли це повідомлення як легкий шлях для виклику медбригади і повідомляють диспетчерам вказані симптоми задля того, щоб медии прибули до хворого, який насправді їх не має. Зокрема, викликаючи "швидку", люди вказують низьку сатурацію, біль у серці тощо. Але після прибуття до можливого пацієнта, з’ясовується, що названих симптомів немає. Особливо відмічаються випадки, коли пацієнти навмисно приховують симптоми COVID-19, та називають зовсім інші. На такі виклики бригада може приїхати без захисного обладнання і інфікуватися від хворого.
У пості черговий раз нагадується, що в першу чергу хворий повинен звернутися до сімейного лікаря, який визначає, чи потрібна госпіталізація або достатньо буде амбулаторного лікування.
Українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі
Мобілізацію в Україні можуть скасувати: що пропонують натомість
Навесні пенсії українців перерахують: на скільки можуть збільшитись виплати
ПриватБанк виплатить клієнтам по 2500 грн: хто може отримати
Зазначається, що перш ніж викликати бригаду "швидкої" без існуючих на то причин, треба розуміти, що хтось може не дочекатися рятівної команди, хоча вона дійсно йому потрібна. А хибні виклики обкладаються штрафами від 850 до 3400 гривень.
Знай.ua нагадує: Covid-19 в Україні взяв вихідний, медики радіють "послабленню": статистика МОЗ на 31 жовтня
Як раніше повідомляв Знай.ua: "Забиті" реанімації з пацієнтами - жодного вакцинованого: лікарі закликають українців отямитися і не "грати" зі смертю
Також Знай.ua писав: У Нацполіції розповіли, як і хто підробляє українцям сертифікати: світить 5 років