У 2022 році українці отримуватимуть ще одну платіжку за газ - за якість обраного палива. Також вираховування спожитого газу планується не в кубометрах, а в одиницях енергії (кВт∙год).
Верховна Рада 2 листопада ухвалила відповідний законопроект (№2553), який поступово набуватиме чинності з 1 травня 2022 року по 1 травня 2023-го. Заявлено, що це перехід на європейські стандарти. Міністри зважилися на такі зміни, так як облік газу в енергетичних одиницях є більш об'єктивним: забезпечується більш справедливе ціноутворення, полегшується складання енергетичного балансу підприємств і стає більш прозорим аналіз ефективності його використання в порівнянні з іншими енергоносіями.
Нововведення стосуються не тільки компаній, а й побутових споживачів. Після зміни розрахунку споживання палива вони повинні будуть менше платити за неякісний газ, або не платити зовсім. Що не менш важливо, їх будуть інформувати про спожитий обсяг теплоенергії з розрахунку на кВт∙год в платіжках за послуги з постачання теплоенергії.
В UBR заявляють, що така ідея здається непоганою, але існує одна проблема - перехід споживачів на новий облік стане для них занадто витратною процедурою, адже їм доведеться встановлювати нові лічильники.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
"Треба розуміти, що на такий перехід у споживачів підуть великі суми. У державі навіть не всіх перевели на облік взагалі. У нас таких близько 15% домогосподарств. Їм розрахунок йде за формулою. Але за фактом рішення Ради - крок вперед", - повідомив глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
За словами Попенка, в першу чергу на нову систему обліку перейдуть великі компанії, теплокомуненерго і теплоелектростанції. Для них це важливо, так як вони споживають істотні обсяги палива, сплачуючи за нього, незважаючи на часто жахливу якість. Що стосується громадян, то тут процес таким швидким не буде.
У розмові з UBR.ua радник голови КМДА з питань ЖКГ Олексій Тихонов передбачає, що, швидше за все, українцям буде приходити два типи платіжок в залежності від наявності приладу: на "куби" і кВт∙год. Як і два типи платіжок для тих, хто має або не має лічильників на опалення. Першим вважають за калоріями, другим - за нормативом.
Нагадаємо, ціна газ: Денис Шмигаль розповів скільки українці платитимуть до кінця опалювального сезону
Як повідомляв Знай.uа, в Нацбанку заявили, що тарифи на електроенергію зростатимуть з кожним роком на 20-25%
Також портал Знай.uа писав, нові тарифи за "комуналку": які суми очікувати українцям в платіжках вже в листопаді