У суботу, 6 листопада 2021 року, віруючі влаштовують поминальний день — Дмитрівську батьківську суботу з нагоди читання пам'яті великомученика Дмитра Солоунського, що випало наступного понеділка.
Ще в 1380 році, на Куликовому полі сталася страшна битва із загибеллю багатьох воїнів. А Дмитро Донський з преподобним батьком поминали всіх солдатів в цей день, але з часом цей день втратив первісну причину — спогад тільки про померлих воїнів. Тепер це стосується родичів, які пішли.
У цей день, 6 числа, потрібно заздалегідь прибрати будинок, а також земельну ділянку. І що дуже важливо - попаритися в лазні. Після цього господині осель готують млинці, омлети, кутю, м'ясні страви і те, що дуже подобалося покійним родичам. Необхідно залишити для батьків їжу і згадати про них.
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
У церквах відбувається поминальна панахида, віруючими ставляться і запалюються свічки, і відбувається молитва перед іконою Господа, просячи у нього вибачення за гріхи родичів, які пішли. У храми приносяться вино і їжа, щоб згодом провести літургію, пом'янути тих, хто пішов.
Дійство закінчується на кладовищі, куди замовляють поминальні панахиди і приносять їжу, поминаючи родичів біля могил.
Приклад однієї з молитов
Упокій, Господи, душі покійних раб твоїх: батьків моїх, родичів ,благодійників( імена їх), і всіх православних християн, і прости їм вся гріхи вільна і мимовільна, і даруй їм Царство Небесне.
Нагадаємо, поминальна субота 6 листопада: Митрополит Епіфаній дав пораду, як пережити загибель близької людини
Як повідомляв "Знай.ua", священик УПЦ розповів, чому милостиню не можна подавати напоказ
Знай.ua писав, як будь-який гріх, гордість не приносить справжньої радості,- Андрій Кобилецький