Через те, що внески до накопичувального фонду, як і до солідарного, за людину сплачує роботодавець, то реформа стосуватиметься перш за все офіційно працевлаштованих осіб. Однак до неї зможуть добровільно долучитися і ФОПи та самозайняті особи.
Розмір внесків до накопичувального рівня у перший рік його функціонування складе 1% від заробітної плати. Джерелом його сплати буде 22% ЄСВ, який зменшать на відповідну суму. Тобто запровадження другого рівня пенсійної системи не має створити додаткового податкового навантаження ні на роботодавців, ні на працівників.
Згодом розмір відрахувань до накопичувального пенсійного фонду поступово збільшуватимуться. Варто зазначити, що у 2024 році він складе вже 1,5%, а з 2025 року – 2%. До того ж кожен громадян зможе добровільно перераховувати гроші на свій накопичувальний пенсійний рахунок. Зі сторони держави такі дії заохочуватимуться й будуть подвоюватися.
Раніше Знай писав, українці зможуть оформляти всі види соціальної допомоги не виходячи з дому: як отримати потрібний документ за 1 день.