Зараз ми спостерігаємо "історичний" момент, адже, за виставленими прогнозами Національного банку України на п'ятницю, головна європейська валюта виявилася дешевше 30 гривень, а долар наближається до 26.
Обмінний курс гривні завжди привертає увагу, бо впливає на очікування бізнесу і відбивається на тарифній і ціновій політиці. Експерти постаралися відповісти чи є нинішня стабільність курсу оманливою чи ні.
Влаштованому тренду до зміцнення гривні посприяли продаж валюти експортерами аграрної продукції, підвищення облікової ставки НБУ до 8 відсотків, достатня кількість золотвалютних резервів, заява про зменшення щоденних обсягів інтервенцій і розміщення єврооблігацій "Укрзалізниці" і "Укравтодору" на зовнішніх боргових ринках.
Восени гривня все ж послабить позиції на тлі підвищення цін на енергоресурси, що спричинить за собою зростання цін на імпортні товари, а ще на тлі статистичного уповільнення економічного розвитку. Новий штам коронавірусу (COVID-19) в Україні, спекулятивний капітал інвесторів і кадрові зміни в НБУ - ті ризики, які зараз є головними для гривні.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Зміни будуть незначними і залишатися на прогнозованому рівні, до 28 гривень за одну одиницю долара США.
Нагадаємо, куріть сигарети - готуйтеся платити: українцям назвали причини постійного зростання цін на тютюн
Як повідомляв "Знай.ua", курс валют 11 листопада покаже, хто тут великий бос: гривня осідлала долар і євро без докорів сумління
Знай.ua писав, В'ячеслав Попов розповів про перезавантаження Експортно-кредитного агентства: що потрібно зробити вже зараз