З початком запровадження сертифікатів про вакцинацію від ковіду деякі нечисті на руку громадяни почали виробляти та продавати підробки. Майже кожного дня можна почути, як стражі порядку ловлять шахраїв та припиняють існування центрів, які збуваються фальшиві сертифікати.
В понеділок, 15 листопада, на офіційній сторінці facebook МВС України з’явився щотижневий інформаційний допис, щодо протидії фальшування та використання підробленої COVID-документації.
Так за тиждень що минув, поліцейськими було розпочато 103 кримінальні провадження, а також було оголошено 15 підозр у вчинені кримінальних правопорушень. 11 проваджень вже скерували до суду.
В дописі в черговий раз нагадується про те, що за підробку та використання фейкових сертифікатів, які засвідчують щеплення, та ПЛР-тестів – передбачена кримінальна відповідальність.
Нагадаємо, що на початку поточного місяця Верховна Рада ухвалила за основу документ, що передбачає посилення відповідальності за фальсифікацію COVID-документів, а саме від 17 до 34 тисяч гривень штрафу за користування фальшивим сертифікатом або обмеження волі до 2 років. За внесення до офіційних документів неправдивої медичної інформації – від 34 до 68 тисяч гривень штрафу або позбавлення волі до двох років. За штампування фальшивих документів на продаж – від 85 до 170 тисяч гривень штрафу чи позбавлення волі на строк до трьох років.
Європа почне повертати Україні ухилянтів? Німеччина депортує першого
Навесні пенсії українців перерахують: на скільки можуть збільшитись виплати
За кіло каші доведеться віддати 93 грн: супермаркети оновили ціни на рис, гречку та макарони
З’явилися нові подробиці здачі Криму під ЧФ росії: Порошенко особисто лобіював (відео)
Знай.ua нагадує: У "Дії" доступні нові сертифікати: оновіть та перевірте
Як раніше повідомляв Знай.ua: Зник запис, помилки в номері й неуважність лікаря: експерти пояснили, чи можна отримати сертифікат в "Дії" попри всі збої
Також Знай.ua писав: За допомогою паперового паспорта можна змінити місце реєстрації в "Дії": алгоритм дій