В Україні рівно 8 років тому 21 листопада 2013 року почалися події, які потім назвали Революцією Гідності. Тоді осіннім вечором сотні людей вийшли на Майдан з надією припинити свавілля колишньої влади і виступити проти "диктаторських" законів Януковича.
Причиною стало рішення уряду Миколи Азарова призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, а після силового розгону протестувальників акція переросла в Революцію Гідності.
Нагадуємо нашим читачам головні події тієї холодної осені.
Проросійськи налаштована влада всіляко витісняла курс на євроінтеграцію, такий очікуваний українцями. Альтернатива Євросоюзу (Митний Союз), нібито більш дешева і вигідна, але це – прямий вплив РФ.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Українці здаватися не збиралися: кількість протестувальників зросла до кількох сотень тисяч, відбулися перші серйозні сутички. За кілька днів у Києві зібрали Народне Віче (100 тисяч осіб), у Львові близько 20 тисяч, потім вийшли на окремі "Майдани" в Одесі, Черкасах, Харкові та Донецьку.
А ось 26 листопада до протестів приєдналися студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянської академії. Пізніше пройшли попереджувальний і загальний студентські страйки.
До негативних наслідків Майдану експерти також відносять втрату Україною територіальної цілісності в результаті збройної агресії Росії. Хоча, цей конфлікт з Росією став об'єднуючим фактором для українського суспільства.
Раніше повідомляли, майданівець, якого побив "Беркут" до стану інвалідності, не просить допомоги, але пропонує.
Як повідомляв Знай.uа, батько загиблого на Майдані тернополянина розповів про свого сина: "Хотіли в Європу".
Знай.uа писав, українці втекли з охопленої війною Луганщини і знайшли будинок у Франківську: "Місто щирих людей".