СБУ викрила міжнародну хакерську групу, яка викрадала паролі та продавала конфіденційну інформацію громадян.
Для отримання доступу до облікових записів користувачів хакери використовували копії сайтів відомих виробників мобільних пристроїв "Apple", "Samsung" та ін. Під час завантаження такого застосунку користувач надавав підробному сайту пароль до свого облікового запису. Потім зловмисники копіювали інформацію, що зберігалася на зламаному телефоні.
Отримавши дані зловмисники знімали кошти з рахунків громадян та продавали третім особам інформацію про їхнє приватне життя. Зазначається, що в середньому це коштувало $200.
Повістки більше не прийдуть: кому більше не треба йти до ТЦК
Нова хитрість від ТЦК: українців таємно ставлять на облік в інших регіонах - згоди не питають
ПриватБанк зробив термінову заяву для своїх клієнтів: швидше перевіряйте
Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення
Також задокументовано, що ще одним видом діяльності зловмисників було розблокування викрадених та загублених гаджетів виробництва "Apple". Згодом їх продавали через мережу підконтрольних магазинів у Києві та Харкові.
Слідчі з'ясували, що хакери вели свою "діяльність" понад 2 роки, а їх жертвами за цей час стали кілька сотень осіб. Наразі вирішується питання щодо оголошення про підозру учасникам угруповання за ст. 361 Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії.
Раніше Знай писав, зник запис, помилки в номері й неуважність лікаря: експерти пояснили, чи можна отримати сертифікат в "Дії" попри всі збої
Також Знай повідомляв, 21-річний українець, який підробив "Дію", отримав посаду в Мінцифри: "Хакер займається..."