Уряд вніс деякі зміни до пілотного проекту "муніципальна няня", аби підвищити адресність надання послуги з догляду за дитиною до 3-х років.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Мінсоцполітики.
Так, стало відомо, що Кабінет Міністрів затвердив постанову "Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня". Таке рішення має підвищити адресність надання послуги для тих груп населення, які цього найбільше потребують.
Послуга "муніципальна няня" надаватиметься для забезпечення догляду за:
- дитиною віком до трьох років, яка потребує додаткового догляду (дитина з інвалідністю, хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність);
- двома і більше дітьми віком до трьох років;
- дитиною віком до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю І чи ІІ групи.
Цією постановою скасували й обмеження щодо кількості дітей, за якими муніципальна няня може здійснювати догляд.
Під час реалізації пілотного проєкту "муніципальна няня" Мінсоцполітики було виявлено низку порушень та зловживань з боку її отримувачів. Зокрема, однією муніципальною нянею надавалися послуги з догляду одночасно за 7–10 дітьми за різними адресами; зловживання отримувачами послуги "муніципальна няня" (фіктивний вихід з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку); укладання фіктивних договорів про здійснення догляду за дитиною.