Українці, у яких оплата комунальних послуг перевищує орієнтовно 15% родинного бюджету, можуть оформити субсидію.
Про програму житлових субсидій розповів заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.
Музиченко зазначив, що це не єдині умови отримання субсидії, адже є ще ряд критеріїв. Однак саме показник 15% дає змогу зорієнтуватися, хто може претендувати на отримання субсидії. Зараз субсидії вже отримують близько 2,7 мільйона домогосподарств. До того ж понад 80% отримувачам субсидії її було перепризначено автоматично.
"Саме зараз, в листопаді – грудні, коли люди масово отримують платіжки за комунальні послуги з урахуванням плати за опалення, вони масово звертаються за державною допомогою. Очікуємо, що цього опалювального сезону субсидії отримуватимуть близько 3 мільйони домогосподарств", - зазначив він.
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Цьогоріч середній розмір допомоги орієнтовно складе близько двох тисяч гривень. Але це може бути й до п'яти тисяч - для кожної родини розмір субсидії розраховується індивідуально, враховуючи її склад та дохід.
Музиченко зазначив, що у цьому опалювальному сезоні збільшено субсидії на найбільш використовувані комунальні послуги для мешканців регіонів, що потрапили до "червоної" карантинної зони, спрощено доступ до субсидій людям, які проживають на лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях та іншим соціально вразливим категоріям населення.
"Усі зміни, які відбулись у програмі субсидій, мали на меті зробити її справедливою і доступною для тих, хто з об’єктивних причин потребує державної допомоги. Тож, якщо вам важко сплачувати за комунальні послуги самостійно, звертайтеся до органів соціального захисту, оформлюйте субсидію", - каже він.
Для отримання субсидії звернутися можна в один із зручних способів, які домогосподарства вибирають самостійно:
- звернутися до представника територіальної громади або ЦНАПу,
- звернутися до органу соціального захисту населення шляхом відправлення документів через "Укрпошту",
- онлайн на сайті Мінсоцполітики (потрібно мати електронні засоби ідентифікації).