Традиційно 24 грудня, православний світ відзначає день святого Никона. У цей день заведень відвідувати церкву та читати молитви святому.
Святий Никон був ігуменом при Києво-Печерському монастирі. Одного разу святий потрапив у полон до половців, де провів майже три роки. Попри все він був стійким, смиренним та мав духовну силу. Згодом йому вдалося загадковим образом зникнути з закритої темниці, а потім він з’явився у Київському монастирі, передає портал "Доброта".
Після цього ченець став засновником церкви та Обителі Пресвятої Богородиці в місті Тмутаракані, а ще зробив великий внесок у літопис.
Традиції в цей день.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Традиційно в цей день ходять до церкви та читають молитви святому, прохаючи у нього захисту для себе й своїх близьких від нечистот, просвітлення та спокою душі.
Цього дня слід запалити лампадку та поставити її на вікно, щоб відлякати таким чином нечисту силу. А на поріг будинку покладіть сокиру гострим лезом до дверей, щоб захистити оселю від демонів.
В давнину в цей день ворожили за допомогою яблучної гілки. Її ставили у теплу воду вдома й якщо до Різдва на ній з’явиться зелене листя, тоді всі мрії ворожбита здійсняться. А якщо розквітне квітами, то у родині будуть любов та радість.
Народні прикмети в цей день.
На сонці є бічні відблиски, чекайте сильних морозів.
Промені сонця світять вгору — до суворих морозів, а якщо вниз — до хуртовин.
Ворони постійно кружляють у небі, чекайте бурі.
Також Знай писав, що подарувати мамі на Новий Рік 2022: найкращі варіанти сюрпризів від синів і доньок
Раніше Знай писав, подарунки на замовлення, легкий стіл і гості на порозі: як не витратити всі гроші на новорічні свята