У Міністерстві оборони розповіли, чи можливо українським жінкам стати на військовий облік в онлайн форматі, не відвідуючи територіальний центр комплектування за місцем реєстрації.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що зараз вони активно працюють над цим питанням і розробляють документи, які спростять процес військового обліку, а також переведуть всю процедуру в цифровий формат, де це буде технічно можливо. Зміни Генштабу внесуть протягом 2022 року.
Деякі винятки все ж є - медогляд буде проходити як зазвичай, так як лікар не зможе оцінити стан здоров'я Українки онлайн.
"Ми працюємо над тим, щоб процедури, які можна перевести в режим онлайн, були в нього переведені. Наприклад, огляд лікаря онлайн неможливий, але можна підтягнути ті довідки, які у людини вже є. Медичний огляд важливий, тому що одна з вимог постановки на облік – це задовільний стан здоров'я. Не будь-який стан здоров'я придатний, щоб людина була на обліку", - повідомила Маляр.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Також Маляр відповіла, з якою метою держава вжила таких заходів і нагадала, що закон, який ввів такий облік, був прийнятий ще в березні цього року. Підтримала його абсолютна більшість фракцій.
"Щоб навести лад у військовому обліку та знати потенціал. Адже однією з багатьох проблем, яка стала очевидною у 2014, - це зруйнована система військового обліку", - сказала Ганна.
Як повідомляв Знай.uа, жінки запустили тренд "проти" військовозабов'занності в Україні: хтось збирає валізи, а хтось п'є
Також портал Знай.uа писав, що жінкам, які ухиляються від військового обліку, загрожує штраф: до 8500 грн, якщо не встигнути до кінця 2022 року