У мережі розповіли, як правильно святкувати Різдво. Що необхідно робити в дні з 6 по 19 січня, щоб рік пройшов благополучно.
6 по 19 січня. Це святкові вечори, які оповиті великою кількістю ритуалів, прикмет і заборон.
Вечір 6 січня прийнято проводити в сімейному колі, і святковий стіл повинен бути з 12 пісних страв, і на чолі якого кутя, узвар або ж кисіль.
7 січня святкують Різдво, і збираються знову родичі за пишним і святковим столом. Чим більше буде страв на столі, тим більше буде благополуччя і достатку в родині. При цьому, алкогольні напої заборонені, так як притягують невдачі. Дозволяється тільки трохи церковного вина.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
13 січня молодь вбирається і ходить по домівках. Вони щедрують і бажають господарям щастя і благополуччя. Замість цього їх пригощають смаколиками або дають гроші.
14 Січня чоловіки ходять по домівках і засівають будинки зерном-кажуть, що це приносить хороший урожай і матеріальне благополуччя господарям. Зерно прибирають не раніше наступного дня, щоб грошова енергія залишалася в будинку.
17 січня потрібно годувати пташок хлібними крихтами і зерно. Вони їдять, і тим самим позбавляють від невдач і проблем тих, хто їх погодував.
18 січня Святий вечір перед Хрещенням, який потрібно провести в спокійній атмосфері. Протягом цього дня радять дотримуватися посту, і о 12 ночі винести на вулицю відро з чистою водою, і залишити там не закриваючи.
19 січня відзначають велике свято Хрещення Господнього. Воду заносять з вулиці в будинок, і роблять кілька ковтків. Потрібно окропити нею весь будинок, щоб очистити і захистити будинок від нечисті. У цей день також потрібно дотримуватися суворого посту, щоб не закликати на себе неприємності.
Нагадаємо, що якими були різдвяні листівки в Україні 100 років тому: від першого малюнка до підпільного виробництва за часів Другої світової
Раніше повідомлялося, ґатунокоп найвідоміших традицій Різдва, яких дотримувалися ще наші бабусі: колядки, 12 страв і пиріг з монеткою
Також, еогода на Різдво, 7 січня: холоди одумаються і повернуться, щоб підморозити українців в ожеледь