Стретович Володимир Стретович - президент Спілки пасічників України-розповів про те, що ж впливає на формування ціни на мед, які перспективи у пасічників і як вибирати якісний продукт.

Адже тільки за останній рік мед подорожчав десь на 20 відсотків, а однією з причин подібного підвищення вартості називають те, що мед - експортний продукт.

Скрін, відео YouTube мед

На ціну впливає кілька факторів - Володимир називає два: кількість меду, який вдалося добути в Україні в попередньому сезоні, і кон'юктура світового ринку. За словами експерта, на ринках мед вже коштує десь 2,5 євро, в Україні його закуповують по 60 гривень. Є компанії в нашій країні, які скуповують мед у бджолярів, проводять попередню перевірку на якість і формують товарні партії для відправки в Європу (найбільший споживач) і в Японію.

Калина і мед, фото з pxhere

Популярні новини зараз

Булітко з "Дизель шоу" і Бабкін гнівно відреагували на образливі слова лаврова про Україну: "Витратний матеріал у тебе в трусах"

"Я вам зараз покажу": журналістка ТСН засняла Марічку Падалко перед ефіром

Надя Дорофєєва після розставання з Дантесом зізналася в сильних почуттях до Позитива: "Люблю і хочу"

Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."

Показати ще

У 2020 році Україна встановила абсолютний рекорд, коли експортувала десь 82 тисячі тонн меду - це 130 мільйонів доларів для стабілізації української гривні.

Ще Володимир Стретович заявив, що найбільше цінують сорти меду з монофлорним характером. Поширеним є мед з різнотрав'я. Але головне правильно вибрати продукт - слід звернути увагу на визначення (органічний, гомогенізований).

Нагадаємо, дешева гречка, цукор, борошно і масло - реальність? В Україні ціни на окремі продукти регулюватиме держава

Як повідомляв "Знай.ua", від 20 до 1000 гривень: НБУ показав, які новенькі гривні опиняться в гаманцях українців

Знай.ua писав, газ по 18.99, дизель перевалив за 30, А-95 тягнеться до 40 гривень: Мінфін порівняв ціни на АЗС у різних областях