Стретович Володимир Стретович - президент Спілки пасічників України-розповів про те, що ж впливає на формування ціни на мед, які перспективи у пасічників і як вибирати якісний продукт.
Адже тільки за останній рік мед подорожчав десь на 20 відсотків, а однією з причин подібного підвищення вартості називають те, що мед - експортний продукт.
На ціну впливає кілька факторів - Володимир називає два: кількість меду, який вдалося добути в Україні в попередньому сезоні, і кон'юктура світового ринку. За словами експерта, на ринках мед вже коштує десь 2,5 євро, в Україні його закуповують по 60 гривень. Є компанії в нашій країні, які скуповують мед у бджолярів, проводять попередню перевірку на якість і формують товарні партії для відправки в Європу (найбільший споживач) і в Японію.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
У 2020 році Україна встановила абсолютний рекорд, коли експортувала десь 82 тисячі тонн меду - це 130 мільйонів доларів для стабілізації української гривні.
Ще Володимир Стретович заявив, що найбільше цінують сорти меду з монофлорним характером. Поширеним є мед з різнотрав'я. Але головне правильно вибрати продукт - слід звернути увагу на визначення (органічний, гомогенізований).
Нагадаємо, дешева гречка, цукор, борошно і масло - реальність? В Україні ціни на окремі продукти регулюватиме держава
Як повідомляв "Знай.ua", від 20 до 1000 гривень: НБУ показав, які новенькі гривні опиняться в гаманцях українців
Знай.ua писав, газ по 18.99, дизель перевалив за 30, А-95 тягнеться до 40 гривень: Мінфін порівняв ціни на АЗС у різних областях