В Україні за рік значно подорожчали продукти. Ціни на сировинні продукти зросли майже на 12%, а оброблені – на 13%. Однак, у деяких випадках ціна може залежати від того, в якому супермаркеті ви купуєте продукти.

Іноді, ціна на той самий товар одного виробника в різних мережах може кардинально відрізнятися. У програмі "Твій день" на телеканалі 1+1 розповіли від чого залежать ціни на продукти й до чого вдаються магазини, щоб ціна здавалася нижчою.

Чому у супермаркетах різна ціна на однакові продукти, скріншот

Журналіст для експерименту відправився у два супермаркети та придбав однакові набори продуктів, однак ціна виявилася різною. Для порівняння обрали супермаркет дешевого сегмента та більш дорогого.

Чому у супермаркетах різна ціна на однакові продукти, скріншот

В обох супермаркетах придбали продукти однакових виробників: борошно, яйця, шоколад, кетчуп, макарони, вершкове масло та сметану. За ці продукти у дешевому супермаркеті заплатили 234, 20 грн, а в більш дорогому - 245 грн. Різниця складає 10, 80 або майже 5%.
Виявилося, що для того, аби у дешевому супермаркеті ціна була нижчою, вони просять виробників робити меншу вагу товару. Так, у дешевому супермаркеті борошно важило 1.800 кг, а в більш дорогому, борошно тієї ж марки було пофасоване по 2 кілограми.

Чому у супермаркетах різна ціна на однакові продукти, скріншот

Популярні новини зараз

Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку

"Нафтогаз" звернувся до споживачів із важливим повідомленням

Японець-волонтер поскаржився на повний ігнор чиновників: хотів відкрити безкоштовну кав'ярню, а його відшили

5000 гривень надійде на рахунок: ПриватБанк роздасть клієнтам гроші, як отримати

Показати ще

"Це найбільш розповсюджений маркетинговий прийом. Я вважаю, що це такий, найпротивніший метод, який використовує більшість", - зазначив маркетолог Сергій Черпаков.

Чому у супермаркетах різна ціна на однакові продукти, скріншот

Також ціна може відрізнятися у тому випадку, чи це локальний магазин біля дому, чи загальнонаціональна мережа. Все через те, що чим більша мережа, тим більше оптових закупівель може зробити супермаркет, відповідно ціна буде нижчою.
Нагадаємо, регулювання цін не допоможе? Гречка, цукор, молоко, курятина і низка продуктів можуть зникнути з прилавків українських магазинів
Також Знай повідомляв, у всіх містах України підскочив тариф на воду, 5 грн за кубометр - тільки початок: карта цін
Раніше Знай писав, продуктовий кошик "схуд": українці порахували, чи може прожити одна людина на 2393 гривні на місяць