Ковбаса вже багато років у п'ятірці найпопулярніших продуктів, які купують українці. Однак, щодо її складу виникає багато сумнівів, адже часто можна зустріти хімічні барвники, підсилювачі смаку, загущувачі, відходи з м'яса та птиці – іноді навіть зіпсовані.
Для того аби виготовити справжню якісну варенку на виробництві використовують 25 кілограмів яловичини, 70 кілограмів свинини, 3 кілограми курячих яєць та 2 кілограми сухого молока, розповіли журналісти "Факти ICTV".
Щоб обрати якісну ковбасу перш за все не потрібно плутати вищий ґатунок з першим. Все через те, що за державним стандартом вищий ґатунок це 100% м'яса, тоді як у першому - 70%, решту ж додають соєю, крохмалем та надмірною вологою. Також можуть додавати ММО, (м'ясо механічного обвалювання)це перемелені кістки, хрящі та шкіра. У ковбасі другого сорту цього ще більше.
Декан факультету харчових технологій Лариса Баль-Прилипко розповіла, як відрізнити якісну ковбасу від неякісної. Для цього на шматочок ковбаси достатньо крапнути йодом, якщо вона потемніє, то це означає що у її складі більше крохмалю, аніж м'яса.
Якщо краплина розчиниться у ковбасі, це означає що виробник використовував низькосортну м'ясну сировину. До того ж за її словами варена ковбаса не повинна бути пористою, мати білі крупинки чи бути надмірно пружною.
Дієтологи радять уважно читати склад, адже загущувачі та підсилювачі смаку можуть нести негативний вплив на здоров'я людини.
Популярні новини зараз
Показати ще
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Загущувачі, які погані для нашого організму у тому плані, що їм все одно, що загущувати. Кров вашу? Будь ласка. Кров стає густою, і їй важкММОо проходити по наших судинах", - розповіла дієтолог Людмила Гончарова.
Якщо ж все-таки ви не можете відмовитися від ковбаси, то обирайте тільки якісну і не дешеву, не менше 260 гривень за кілограм.
Також Знай писав, скумбрія не по 8 гривень, зате з паразитами всередині: українцям показали, що проявляється на прилавках під виглядом "дешевої" риби