Близько 200 ОСББ вже скористалися цим державним "бонусом"

Про оголошену у грудні президентом Володимиром Зеленським масштабну програму "Велика термомодернізація", тисячі українців пам'ятають і досі. І не лише пам'ятають, а й чекають на втілення обіцянок. На якій стадії нині перебуває реалізація програми та коли громадянам чекати на модернізацію багатоповерхових будинків, дізнавалися Знай.ua.

Хрущовка, скріншот: YouTube

1000 заявок – виконано 200: коли чекати?

Про останні новини у цьому напрямку особисто повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, прибувши 28 січня до Верховної Ради на "Годину запитань до Уряду".

"Фонд енергоефективності працює уже 3-й рік. Надзвичайно відшліфована програма – все необхідне для цього законодавство і підзаконні акти прийняті. Фонд фінансується 50/50 – українським бюджетом і 50 % надають донори на грантовій основі безповоротно", - зазначив під час виступу прем'єр-міністр.

Аби спростити процедури і прискорити даний процес, у найближчому майбутньому Кабмін звернеться до Парламенту – профільний Комітет ВРУ допомагатиме внести відповідні зміни.

Популярні новини зараз

Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа

Кіт випадково спалив будинок і його відправили працювати, щоб відшкодувати збитки

ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами

Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію

Показати ще

Денис Шмигаль -фото Кабмін

В рамках програми планується утеплити не лише школи, дитсадки та лікарні, а й тисячі багатоповерхових будинків.

Станом на 28 січня, було подано близько 1000 заявок.

"Майже 200 ОСББ вже скористалися цією програмою. Вона набирає обертів цього року ми починаємо масштабувати цю програму. Нам потрібно зробити енергоефективними десятки тисяч багатоквартирних будинків – треба це зробити за 2-3, максимум 5 років", - відзначає Денис Шмигаль.

Утеплення будинків - фото teplodim.info

За словами прем'єра, це дозволить зекономити близько 30-40 % від кількості газу, який ми сьогодні споживаємо.

Шалені платіжки і тарифи на лютий – до 11,9 грн/м³

Загалом же, ситуація із вартістю комунальних послуг залишається напруженою. Українці вимушені сплачувати за опалення від 850 до 1400 грн – і це лише за 1-кімнатну квартиру.

Нерідко суми у квитанціях приходять просто космічні. Один з таких прикладів нещодавно трапився в Одесі – жителі одного з місцевих будинків отримали рахунки за грудень по 8 тис грн.

Платіжки, фото з Facebook

І, схоже, поки ситуація залишиться незмінною. Днями ж постачальники блакитного палива оприлюднили ціни на природний газ для населення, що діятимуть з 1 лютого 2022 року.

Попри обіцяну в Кабміні вартість у 7,99 грн/м³, мешканцям майже половини областей про це залишається тільки мріяти.

Найвищі показники – у Київській, Донецькій, Хмельницькій та Івано-Франківській, де ціни доходять до 11,5 - 11,9 грн/м³.

Скріншот

А от мешканцям Волинської, Запорізької, Житомирської і Закарпатської областей повезло більше. Тут середні показники становлять не більше 8,5 – 9 грн/м³.

Скріншот

Ми і надалі слідкуватимемо за цим питанням, тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.

Також Знай.ua писав, що Рада збільшила розмір аліментів на дітей: платитимуть бабусі, брати і вітчими – деталі нового Закону.