Всі аграрії хочуть збільшити свій врожай картоплі, особливо не використовуючи хімічних добрив та гербіцидів.

Вчений з Національного наукового центру "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства" переконаний, що збільшити врожайність можна завдяки простому та екологічному методу, передає "SEEDS".

Віктор Присяжний каже, аби збільшити врожай картоплі, необхідно вирощувати її під шаром соломи. Він провів досліди, які довели, що мульчування допомагає збільшити врожайність бульби на третину, а подекуди й на 43%.

Картопля, скріншот: Youtube

"Бульби картоплі мали значно більші розміри, правильну, недеформовану форму і знаходилися близько до поверхні ґрунту. Внаслідок створення сприятливих умов для вирощування картоплі під шаром соломи відбувається оновлення посадкового матеріалу. Урожайність картоплі в гребенях із посадкового матеріалу, вирощеного під шаром соломи, наступного року була на 9% більшою, ніж на контролі", – каже він.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Картопля, скріншот із відео

Варто нагадати, що несприятливі погодні умови та подорожчання палива і добрив, зробили сезон-2021 для аграріїв, які вирощують картоплю, справжнім випробуванням.

Приватні виробники суттєво вплинули на формування ціни, і продавали картоплю по 3-4 гривні. Професійні компанії були не надто задоволені цим, адже приватні виробники при формуванні ціни не враховували ані зарплат для працівників, ані грошей на зберігання.

Нагадаємо, від 6.99 грн до 11.9 грн: скільки українцям доведеться викласти за кілограм картоплі. Зараз для українців ціна на картоплю в різних супермаркетах відрізняється

Також Знай писав, "віддавати врожай за копійки - знущання": українські фермери зі сльозами на очах спостерігають, як гниє прибуток - в чому проблема

Раніше Знай повідомляв, Костянтин Яловий пояснив, у чому причина зростання світових та українських цін на продовольство