Інститут досліджень та інновацій ізраїльської лікарні "Маккабі" днями опублікував результати експериментів, які було присвячено впливу щеплення від коронавірусу, зробленого під час вагітності, на розвиток плода і на новонароджену дитину.
Про це стало відомо завдяки новому випуску журналу JAMA Pediatrics. На думку медиків, це одне з наймасштабніших досліджень з даної теми.
З березня по жовтень 2021 року ізраїльські вчені зібрали дані про 24 тисячі породіль, 17 тисяч з яких зробили щеплення під час вагітності.
При порівнянні даних вчені враховували вік матерів, термін вагітності, демографічні показники, а також сезонну вакцинацію від грипу. Дослідження проводилося з дозволу комісії з етики.
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Вчені проводили порівняння за такими показниками як вага новонароджених, випадки їх госпіталізації, вроджені вади, дитяча смертність і наскільки часто в кожній з груп відбувалися передчасні пологи.
У статистиці також було враховано дані по 2 тисячам новонароджених, матері яких зробили щеплення під час першого триместру вагітності - найважливішого періоду у формуванні плоду.
У звіті вказується, що передчасні пологи в групі вакцинованих жінок відбувалися в 4,2% випадках, в групі невакцинованих цей показник становив 4,8% немовлят вакцинованих матерів в 5,1% випадків потребували госпіталізації (цей показник у другій групі склав 5,3%).
Також у звіті говориться, що вроджені вади у дітей зустрічалися в обох групах з однаковою частотою. Крім того, не було виявлено різниці в показниках дитячої смертності в обох групах.
Раніше повідомляли, з 11 лютого ще в 3 областях встановили "червону зону": перелік нових обмежень для українців.
Як повідомляв Знай.uа, від "Омікрона" до смерті від вакцини: у МОЗ спростувати п'ять найпопулярніших міфів про коронавірус.
Знай.uа писав, термін використання "ковидної тисячі" продовжили: на що можна витратити ці гроші і як довго діятиме пропозиція.