Сьогодні, 22 лютого, православні християни всього світу відзначають день пам’яті мученика Никифора Антіохійського. Із цим днем повязані деякі народні прикмети та забобони.
Хто такий Никифор Антіохійський?
Цей святий жив колись у місті Антіохій Сирійський, і дружив із пресвітером Саприкієм. Через підступність ворогів та заздрість між Никифором та Саприкієм спалахнула сварка.
В цей же час в імперії почалися гоніння на християн, і Саприкій потрапив у тюрму. Навіть під тортурами він відмовлявся зрадити свою віру, однак після смертного вироку відступився і пообіцяв вклонитися язичеським богам.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Почувши про це, Никифор став вмовляти Саприкія помиритися з ним і з честю прийняти мученицьку смерть за віру. Пресвітер відкинув пропозицію, і тоді Никифор запропонував катам стратити його замість друга.
Імператор прийняв цю жертву, а пресвітера відпустив.
Традиції на Никифора Антіохійського:
У цей день селяни зазвичай бралися за плетіння з кори дерев взуття, яке називали постолами. Таке взуття було недовговічним, тому потрібно було заготувати багато пар на цілий рік. Справа ця вважалася виключно чоловічою, і потребувала певних вмінь та навичок.
Крім того, до кінця зими закінчувалися харчові припаси, тож треба було подбати про майбутні посіви. Щоб забезпечити собі гарний врожай, зерно виносили на мороз – загартовували.
Народні прикмети на Никифора Антіохійського:
- Сніг липне на дерева – незабаром потеплішає.
- Захід сонця багряний – наближається заметіль.
- Надворі холодно – попереду морози.
- Якщо цього дня потепліє, то й весна буде теплою.
Заборони 22 лютого:
Вважалося поганою прикметою сьогодні голосно сміятися, веселитися, та взагалі кричати.
Не бралися за брудну роботу.
Нагадаємо, раніше городникам підказали, коли сіяти розсаду, щоб забезпечити собі гарний урожай – в березні буде пізно
Як повідомляв портал "Знай.ua", заметіль чи рання весна: як передбачити погоду та врожай, народні прикмети на День Захарія-Серповидця.
Також "Знай.ua" писав, що як провести зимовий підігрів кореневої системи плодових дерев - поради досвідчених садівників.