Українцям, які намагаються втекти від війни за кордон, пояснили, чи варто просити надання статусу біженця, і чим це може бути незручно. Пояснення щодо нюансів надала волонтер Віктория Зима.
«Почніть правильно розуміти слово "біженство"! Це не означає, що ви приїдете і вам відразу дадуть паспорт, дозвіл на проживання і т.д. Біженство має на увазі "Ви біженець, шукаєте захисту, безпечне місце". Ось тільки це Ви й отримаєте. Довести Факт біженства та отримати вже сам статус, на жаль, дуже і дуже складно. Можна це зробити швидко і з гарантією тільки якщо прямо по вашому дому був обстріл, що загрожує саме вашому життю! На жаль... Статус біженства ОБМЕЖУЄ ПОВНІСТТЮ ВАШЕ НОРМАЛЬНЕ ЖИТТЯ!!!», - попередила автор тексту.
Вона пояснила, що людина, яка вважається біженцем, не зможе повернутися додому в Україну навіть через місяць\два\три\рік\два і тд.
«Яякщо ж Ви порушите це правило, Вам анулюють статус і так само буде вважатися, що Ви обдурили\скористалися Польщею (чи іншою країною) Але й у майбутньому можете забути про відвідання країн ЄС», - пояснює Зима.
Через це вона «вкрай не рекомендує» називатися біженцем на кордоні, оскільки наразі можна його перетнути без візи, без запрошення на роботу, без закордонного паспорту.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Як альтернативу біженству пропонують приїжджати, жити, працювати.
Єдиний нюанс, якщо українець не має закордонного паспорта, потрібно протягом 14-ти днів з'явиться в консульство і вже в місті, в якому він зупинився, замовити закордонний паспорт.
Волонтер також зазначила, що українці по всьому світу стали дуже згуртованими і готові безкоштовно допомагати один одному: відвезти до обраного міста, нагодувати, заселити на деякий час.
«А далі - вже берете в свої руки своє нове життя і живете повноцінним життям, без обмежень за фактом біженства», - додала автор допису.
Нагадаємо, що Борис Джонсон закликав терміново зібрати Раду Безпеки ООН після обстрілу росіянами Запорізької АЕС.
Портал "Zhaj" повідомляв, що в Азові створено перший підрозділ з іноземних добровольців.
Крім того, біженцям з України дозволили жити цілих 3 роки: на яких умовах.