В умовах воєнного стану скасували поняття святкових і неробочих днів, тож як святкуватимуть українці Великдень та інші найближчі свята.
17 квітня та 24 квітня українці святкують Великдень один за юліанським, другий за григоріанським календарем. Зазвичай, згідно з законодавством України, наступний день за святом, який потрапляє на вихідні, — є також вихідним. Проте цього року правила дещо змінилися, через війну, розв'язану росією проти України та введеним воєнним станом. Так йдеться у прийнятому у березні Законі України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану".
Отже, у понеділок, 25 квітня, українці працюватимуть. Варто також зазначити, що роботодавець не може на свій розсуд залишити його вихідним, такого права не дано за новим законодавством.
Нагадаємо, у тимчасових змінах також передбачений посилений робчий тиждень до 60 годин на тиждень, та скорочено безперервний відпочинок до 24 годин.
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки
Що більше років, то далі до пенсії: вимоги до стажу знову зросли
Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук
Мобілізація у квітні набере обертів: кого з чоловіків ТЦК "візьмуть на приціл"
Також роботодавець може встановити п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень за рішенням військового командування та військової адміністрації. Крім того, в особливих умовах, роботодавець може відмовити робітнику у відпустці.
Ці правила також стосуються 2 травня і 9 травня, які будуть звичайними робочими днями.
Нагадаємо, раніше ми писали про молитву, яку слід читати 18 квітня, в останній понеділок Великого посту знаменує початок Страсного тижня.
Як повідомляв портал "Знай.ua", окупанти готуються до нової хвилі вбивств українців, "попередили" про можливі провокації в українських містах під час Великодня.
Також "Знай.ua" писав, що обов'язково має бути у великодньому кошику-2022.