Станом на кінець квітня 2022 року понад 400 тисяч українських біженців перебуває на території Німеччини і щодня прибуває ще близько 3 тис. осіб.
Такі дані були озвучені на "Круглому столі України", проведеному в Берліні в понеділок за участю канцлера Німеччини Олафа Шольца.
Однак, війна в Україні, яку оголосила нам рф, спровокувала процеси, які зачіпають біженців з інших країн, наприклад Афганістану.
Сотні сімей афганських біженців виселяються з Берліна, щоб звільнити місце для біженців з України, повідомляє журнал "Foreign Policy".
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
"Виселення навмисно не вдавалося розголосу"— - сказав Тарек Алаоус, член правління Берлінської ради у справах біженців. "Деякі люди роками жили в своїх будинках і були вирвані з своїх соціальних структур, у тому числі діти, яких перевели на місця, далекі від їх відповідних шкіл".
"Звичайно, це не провина українців", - переконаний член правління Берлінського ради у справах біженців. Тарек Алаус.
Уряд у Берліні заявляє, що працює над створенням притулку для виселених афганських біженців. Але деякі біженці кажуть, що їм доводиться переїжджати знову і знову.
"Нам шкода через те, що це створило додаткові труднощі для афганських сімей і що постраждалим довелося покинути звичне оточення і тепер, можливо, з великими труднощами підтримувати свої соціальні зв'язки",- сказав Штефан Штраус, прессекретар Департаменту.
Він сказав, що в Берліні є в цілому 83 різних місця розміщення для біженців, в яких вже проживає близько 22 000 чоловік
Нагадаємо, що у Польщі працевлаштували 80 тисяч українських біженців: яку роботу пропонують найчастіше.
Раніше ми повідомляли, що в Польщі українським біженцям виплачуватимуть $2750 на дітей: інструкція для отримання фінансової допомоги.
Також стало відомо скільки українським біженцям платять у країнах ЄС.