З початку повномасштабної війни на території України багато громадян залишилися без роботи, без засобів до існування і без їжі.
У зв'язку з цим банки оголосили кредитні канікули, оплачувати комунальні послуги українцям запропонували по можливості.
Але свідомість і розважливість українців взяла гору, чим ми в черговий раз заслужили повагу у всього світу.
В НБУ повідомили про те, що українські позичальники намагаються в межах своїх фінансових можливостей сумлінно повертати кредити і платити необхідні відсотки за ними навіть там, де ведуться бойові дії.
При посиленні фондування це дозволить фінустановам активніше кредитувати населення, крок за кроком наближаючи сегмент роздрібного кредитування до довоєнних обсягів.
Мобілізація обійде стороною: хто отримає захист від ТЦК у квітні
Українцям відключатимуть електроенергію: кому доведеться жити при свічках
Тарифи вдарять з новою силою з 1 травня: що суттєво дорожчає
Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії
Як зазначають учасники ринку, це відбуватиметься за рахунок підвищеного попиту, зокрема, у повоєнний час.
Крім того, кредитування онлайн, значно зміцнило свої позиції в період коронакризіса, буде швидко відновлюватися і вдосконалюватися.
"Як регулятор ми надаємо фінансовим компаніям необхідну підтримку в рамках чинного законодавства. Ми розуміємо, що сьогодні вони повинні зосередитися виключно на професійній діяльності. Саме тому на період дії воєнного стану ми встановили мораторій на планові та позапланові перевірки, скасували заходи впливу на неподання звітності та інформації, відстрочили термін приведення діяльності у відповідність до вимог нових регуляторних документів і т. д. упевнений, ринок буде відновлюватися і розвиватися"– - начальник управління нагляду за фінансовими компаніями департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Олександр Залєтов.
Нагадаємо, що українцям розповіли, як зміняться ціни на нерухомість після війни: все залежить від біженців.
Раніше ми повідомляли, що Україні загрожує дефіцит овочів: чого можемо не побачити на прилавках цього року.