Тисячі українців стали біженцями через розгортання повномасштабної війни військами рф на територіх суверенної України.
Дехто планує повертатись додому, як тільки накал вщухне, хтось вже в дорозі до домівки, а хтось все ж планує залишатись закордоном та шукати там нову роботу. Але паніка захлинає и людям здається, що вони не зможуть знайти роботу не в Україні.
З понеділка по четвер у рубриці щоденного дайджесту "Все буде добре" – "Допомога психолога" – експерти телеканалу СТБ відповідають на актуальні питання українців під час війни. Через повномасштабне вторгнення росіїї на територію нашої держави багатьом українцям довелося виїхати за кордон у пошуках безпеки. Там на них чекало життя з нуля та пошук нової роботи. А багато хто досі боїться зробити крок та почати працювати через страх не знайти гідний варіант для заробітку. Що робити у цьому випадку, розповів психолог Андрій Жельветро.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
За порадою до експерта звернулася Любава з Києва. З міркувань безпеки жінці довелося виїхати з України до Німеччини. Зараз вона переймається тим, що не зможе знайти роботу за кордоном.
Психолог радить:
-
Проаналізуйте свої сильні якості, які допомагали вам у професії. Пам’ятайте, що з переїздом особисті і професійні вміння нікуди від вас не поділися.
-
Позбавтеся обмежувальних переконань щодо себе. Не думайте, що у вас щось не вийде. Це якір, який тягне вниз.
-
Зробіть усе, щоб покращити свій психологічний стан та зменшити рівень стресу. Займіться спортом, помедитуйте, сходіть до кав’ярні.
-
Не вимагайте від себе миттєвих результатів. Для того, щоб здобути такий самий рівень у професії, як в Україні, знадобиться певний час.
-
Почніть якомога швидше вчити мову країни, в якій перебуваєте. Тоді у вас буде більше шансів отримати гідну роботу.
-
Скористайтеся соціальними мережами для пошуку роботи. Напишіть пост у Facebook, вказавши, що вмієте робити. Надішліть інформацію у всі групи, які об’єднують українців у місті чи країні перебування. Також підпишіться на телеграм-канали з пошуку роботи для українців.
-
Уявіть найгірший сценарій подій, що з вами може трапитися за кордоном. І домовтеся із собою, у якій з точок його втілення ви ладні піти з собою на компроміс. Наприклад, знайти іншу тимчасову роботу.
-
Складіть детальний план дій, якщо найгірший сценарій все ж реалізується. Так ви візьмете під контроль свої хвилювання.
-
Не відкладайте життя на потім. Не втрачайте дорогоцінний час. Чимшвидше ви почнете робити хоча б маленькі кроки, тим більше у вас шансів досягти успіху.
Учасником програми може стати будь-який глядач або глядачка з тих, хто відправить своє запитання психологам у спеціальний чатбот у телеграмі @STB_dopomoha_psykholoha_bot.
Нагадаємо, що буде з пенсіями, які неможливо отримати через воєнні дії: пояснення Марини Лазебної.
Раніше ми повідомляли, що зарплату у воєнний час нараховуватимуть по-іншому: уряд вніс зміни.