Вчителів та вихователів, які через війну виїхали за кордон чи в інший регіон під час війни звільняти не мають.
За словами освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, постанова Кабміну №481 від 26.04.22 вчителів та вихователів не стосується.
У постанові зазначено, що "робота працівників, членів виконавчого органу та керівників суб’єктів господарювання за межами України допускається лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку".
Сергій Горбачов наголосив, що освітні заклади комунальної форми власності не є "суб’єктами господарювання державного сектору економіки", тож під дію постанови не підпадають.
Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук
Сенсаційне підвищення чи марна надія: що чекає прожитковий мінімум у 2025 році
Злидні чи гідна старість: якою пенсією "віддячать" українцям, які працювали за копійки
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
До того ж у разі виїзду вчителя у інший регіон чи закордон, вони можуть продовжувати працювати дистанційно. Зазначається, що жодних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи немає, а це означає, що дистанційно можна працювати і з-за кордону.
Варто зазначити, що станом на 30 березня 3,3 мільйона учнів по всій країні почало навчання. З них кількість тимчасово переміщених дітей, які також долучилися до навчання, понад 62 тисячі громадян.
Також портал Знай повідомляв, доньці українки, яку звільнили з роботи під час війни, загрожують відрахування з Університету через заборгованість: "запевнила, що все погасимо"
Раніше портал Знай писав, у Львові з'явився спеціальний простір для мам і діток :" на шляху від війни"