П'ятифутова плащоносна акула була виявлена траулером на глибині понад 2000 футів нижче поверхні води в Португалії. Вона є далеким родичем акул-молотів і великих білих акул.
Відповідний пост розмістили на порталі «Daily Star»
Траулери розповіли про дивовижний момент, коли вони зловили жахливу рідкісну акулу з 300 зубами біля узбережжя недалеко від Португалії.
П'ятифутова плащоносна акула, яку часто називають "живими копалинами" через те, як мало вони змінилися за останні 80 мільйонів років, була виловлена з глибини понад 2000 метрів під поверхнею води.
Дослідники повідомили португальському новинному каналу SIC Noticisias TV, що вони працювали з ЄС, щоб звести до мінімуму кількість приловів або небажаних уловів в результаті комерційного рибальства.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Плащоносні акули плавають в глибині з тих пір, як динозаври бродили по Землі, і їх величезні відкидні щелепи використовуються для лову кальмарів та іншої риби.
У заяві, опублікованій португальським інститутом моря і атмосфери, дослідники описали акулу як «довге тонке тіло і голову, що нагадує змію».
Професор Маргарида Кастро з Університету Алгарве розповіла Sic Noticias, що 300 зубів акули «дозволяють ловити кальмарів, рибу та інших акул раптовими кидками».
У заяві йдеться, що про стародавні види відомо дуже мало незважаючи на те, що плащоносні акули були знайдені в Атлантичному океані біля берегів Австралії та Японії.
Неясно, чому цей вид виживав так довго, але передбачалося, що плащеносная акула послужила джерелом натхнення для розповідей моряків 19 століття про морських зміях.
Вчені не впевнені, скільки існує плащоносних акул, оскільки вони ховаються на екстремальних глибинах, де їх огортає постійна темрява, нищівний тиск і надзвичайно низькі температури.