Кожен багато разів чув, як корисна вода, що її потрібно пити мінімум по 2 літри в день, щоб оставатся здоровим. Але чи знали ви, що є моменти, коли воду пити категорично заборонено?
Наприклад, перед сном або під час тренувань. Нижче ми детально розберемо 5 випадків, коли стаканчик і правда буде зайвим.
Під час прийому їжі, а також одразу після їжі
Всі знають, що найпростіший спосіб скоротити кількість споживаних калорій, це випити перед їжею склянку чистої води без газів. Таким чином, в процесі застілля ви з'їдаєте набагато менше їжі, так як рідина вже займає деяке місце у вашому шлунку. А ось пити воду під час їжі або одразу ж після рясного обіду, це далеко не найкраща ідея. В такому випадку рідина призведе до порушення травлення і дисбалансу в організмі.
Справа в тому, що змішуючись з шлунковим соком, вода порушує рівень кислотності в шлунку, в наслідок чого їжа починає гірше перетравлюватися. Як наслідок, ми отримуємо відчуття тяжкості, здуття, відрижки та інші неприємні відчуття. Тому рекомендується пити воду, не раніше ніж через півгодини після прийому їжі. Якщо ж вас мучить спрага під час їжі, зробіть пару невеликих ковтків, щоб змочити рот і позбутися від відчуття сухості.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Під час інтенсивного тренування і підвищених фізичних навантаженнях.
Напевно, багато хто з вас чув про те, що пити воду під час інтенсивних тренувань і фізичних навантажень категорично не можна. З чим пов'язана подібна заборона? Справа в тому, що при високих і тривалих фізичних навантаженнях через піт наш організм виводить важливі електроліти, такі як калій і натрій. Якщо ви сильно пітнієте на тренуваннях, вам обов'язково потрібно відновити втрачені поживні речовини, які ви не знайдете в простій воді. Замість того, щоб вживати солодкий спортивний напій, ви можете отримати той же бонус від кокосової води, яка, природним чином, багата калієм, магнієм, натрієм, вітаміном С. Крім того, в кокосовій воді мало калорій і, при цьому, велика кількість клітковини.
Не варто пити багато води, коли ви на тренуванні. Надлишок рідини також може викликати набряклість, а також проблеми з сечостатевою системою. Крім того, наше серце відчуває підвищений рівень навантаження через необхідність прокачувати додатковий обсяг рідини, що надійшла в ваш організм.
Пити воду на ніч - також не найкраща ідея.
Варто пам'ятати про те, що в нічні години наші внутрішні органи також відпочивають, як і ми. Нирки практично не працюють, через це вода буде затримуватися між тканинами. Внаслідок чого може виникнути набряклість організму - як зовнішня, так і внутрішня. Ця набряклість буде проявлятися в тому, що вранці ви прокинетеся втомленими з опухлим обличчям і так званими "мішками" під очима.
Щоб цього уникнути, не варто напиватися води на ніч, пийте її протягом дня (бажано, більшу частину рідин вживати в першій половині дня). Якщо ж перед сном виникне така необхідність, зробіть буквально пару ковтків, щоб позбутися від спраги і сухості в роті.
Коли ви вже і так випили багато води
Це неймовірно рідкісна ситуація, але все ж вона має місце бути: випиваючи велику кількість води, ви шкодите своєму здоров'ю і ризикуєте придбати серйозну хворобу. Наслідком споживання великої кількості води, а також продуктів з низьким вмістом натрію може стати розвиток гіпонатріємії.
Фахівці стверджують, що занадто багато рідини призводить до дисбалансу електролітів в організмі людини. Клітини тіла насичують споживану нами воду і розбухають. Це несе величезний ризик для нашого головного мозку і навіть може призвести до набряку.
Тому так зване "правило 8 склянок в день" не завжди працює на користь нам і нашому організму. Гіпонатріємія нерідко зустрічається у спортсменів легкоатлетів, якщо у них є якісь проблеми з печінкою, нирками або серцем. Протягом великих бігових дистанцій у них виникає спокуса потягувати воду з трубочки.
Але ж це загрожує тим, випита вода може привести до набряку клітин, викликати нудоту, блювоту, судоми і навіть спровокувати смертельний результат. Іншими словами, велика кількість води може собі дозволити тільки абсолютно здорова людина.
Коли ваша сеча чиста
Як Ви вже зрозуміли, найкраще забути про "правило 8 склянок в день" і просто прислухатися до власного організму. А ще краще загляньте в унітаз. Так-так, ви правильно прочитали.
Колір сечі може розповісти багато про що, в тому числі, і про існуючі проблеми з організмом і про те, скільки води можна вживати. Якщо ви бачите легкий Лимонадний відтінок сечі, ви досягли оптимального стану гідратації. А ось якщо колір сечі чистий без жовтого відтінку, ймовірно, вам потрібно скоротити споживання води.
Темна сеча, навпаки, говорить про те, що потрібно пити більше води.
Але головне навіть не те, скільки пити води, а то, в який час це робити.
Ось найкращий для цього час з точки зору кардіологів:
Випивайте 2 перших склянки води відразу після пробудження — це допоможе "запустити" буквально всі внутрішні органи.
1 склянку води бажано завжди випивати за 30 хвилин до їди. Це допоможе прискорити метаболізм і поліпшити роботу травних органів в цілому.
Випивайте 1 склянку води перед тим, як приймати ванну. Це допоможе вам отримати задоволення і знизити артеріальний тиск.