Зола безумовно є неабияк корисною у дачних справах, проте не кожен зважає на те, що іноді джерело калію та фосфору може призвести до гнітючих наслідків. Все через неправильне її застосування.

Як зауважують у статті на сайті "Рrostoway", помилки найчастіше роблять початківці городники, але іноді її допускають і досвідчені дачники.

Перше, що потрібно знати це те, що не всяка зола підходить.

Тому категорично не можна використовувати на городі або в саду золу, яка залишилася після спалювання паркану або сміття. Найчастіше не підійде й зола з мангала, адже нерідко для розпалювання використовують спеціальний хімічний засіб, який погано впливає на рослини.

Лук на грядці, скріншот: Youtube

Популярні новини зараз

"Відрізати два міста, прикриваючись миром": відомий екстрасенс визначив плани росії на травень 2024

З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ

У коханні чекають справжні випробування: яким знакам зодіаку краще забути про стосунки

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Показати ще

Водночас для грядок добре підходить зола, яка залишилася з печі або просто після спалювання гілок або полін.

Крім того, не можна використовувати золу скрізь, де заманеться. Врахуйте, що у деяких випадках рослинам потрібен кислий ґрунт. Водночас зола діє як розкислювач, тому виходить, що сіянці погано ростуть і дачники не розуміють причини. Тому перед внесенням золи слід перевірити кислотність ґрунту за допомогою води та оцту.

Велику роль також відіграє правильне дозування. Тому не можна сипати золу стільки, скільки заманеться, інакше може статися дисбаланс мікроелементів. Наприклад, рослини отримають багато фосфору та калію, а азоту, навпаки, буде мало. А така ситуація неодмінно позначиться на кількості та якості врожаю.

грядка, фото Pxhere

Нагадаємо, попередження: спека може спровокувати смертельні напади астми через велику кількість пилку

Також ми писали, літній салат "Смачнючий" з сердечок і моркви: маринад змусить кожного верещати від захвату

Нагадаємо, посівний календар на травень 2022: найкращі й найгірші дні для висадки картоплі, моркви, цибулі та інших овочів