У Міністерстві охорони здоров'я України батькам розповіли все про таке небезпечне інфекційне захворювання як кашлюк. Хвороба вражає дихальну систему дитини.
Відповідний допис з'явився на фейсбук-сторінці МОЗ. У відомстві попереджують, що захворювання проявляється у сильних нападах кашлю, які можуть тривати аж три місяці. Закінчитися все може трагічно - аж до зупинки дихання.
"☝️Кашлюк – це інфекційне захворювання, яке вражає дихальну систему. Воно проявляється в сильних нападах кашлю, які можуть тривати місяцями, а іноді призводять до зупинки дихання у дитини. Уникнути важких проявів хвороби та ускладнень дозволяє вакцинація. Що важливо знати про кашлюк та імунізацію проти нього – в інфографіці #МОЗ.", - йдеться у повідомленні відомства.
У МОЗ повідомляють, що кашлюк передається повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Є особливо небезпечним для немовлят до 1 року. Адже у них кашлюк може протікати з зупинками дихання (апное), що може спричинити смерть немовляти.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Симптоми кашлюку:
- Спазматичний кашель (може тривати до 3-х місяців);
- Помірний жар;
- Нежить.
Ускладнення, які може дати кашлюк:
- Конвульсії;
- Пневмонія (запалення легень);
- Енцефалопатія (ураження головного мозку);
- Апное (припинення дихальних рухів).
Як захиститися від кашлюка?
Як наголошують у МОЗ, єдиний надійний захист - це вакцинація. В Україні проти кашлюка вакцинують чотирма дозами: у 2,4,6 та 18 місяців. Щеплюють вакциною АКДП, що захищає одразу проти кашлюка, дифтерії та правця.
Нагадаємо, у МОЗ повідомили про нову недосліджену хворобу - як вберегтися: причини захворювання до кінця не вивчені
Також ми писали, у МОЗ нагадали про обов'язкову вакцинацію під час війни: національний календар щеплень
Нагадаємо, як полегшити свій стан при алергії, коли нема доступу до лікаря: поради МОЗ і графік цвітіння рослин-алергенів