Україна зараз зіткнулася зі стрибком цін на деякі товар, що продиктовано війною. Однак, і раніше велика частина українців не могла дозволити собі жити на широку ногу.
Після роботи кожен поспішає зайти в магазин, щоб купити їжі, але чи кожен знає, як можуть обманювати супермаркети? Ми зібрали для вас топ хитрощів, якими користуються супермаркети, щоб роздобути ваші кровні гроші. Фахівці дали кілька порад, як не витрачати гроші і на що обов'язково потрібно звертати увагу.
Обваження
Один з головних способів обману довірливих покупців, звичайно, обваження.
Киянин Андрій Коваленко розповів історію, як він в одній відомій мережі купував сирокопчену ковбасу.
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Я не люблю стояти в чергах і зазвичай беру вже упаковану в плівку ковбасу з цінником. Але тут треба було її нарізати, тому що брав в офіс, ми там відзначали свято. Вибрав половину палиці, вже упакована, на ціннику написано 350 грам і Ціна 72 грн 45 коп.йду до продавця і прошу нарізати. Жінка чинила опір, мовляв, у них не прийнято нарізати вже упаковану ковбасу. Але потім погодилася",- зазначив Коваленко.
"Там різниця була невелика, десь 4-5 грн. Але сам факт! Виходить, вони нас обвішують, додають вагу в упаковки", - обурюється покупець.
Фахівці підтверджують, що дійсно, в магазинах іноді вага товару рахується разом з тарою. А якщо товар дорогий, то різниця може бути досить суттєвою.
Лід за ціною риби
Крім того, в супермаркетах часто "обтяжують" м'ясо і рибу водою. Нормою вважається шар льоду 5-6%. Хоча варто пам'ятати, що при розморожуванні продукту продукт може втратити у вазі близько 20%. Тому, купуючи заморожені продукти ви насправді нічого не економите, тому краще взяти, хоч і дорогу, але свіжу рибу.
Акція
Перевіряйте чек