У 2022 році свято Трійці, або, як ще називають, церковне свято П'ятидесятниця, випадає на 12 червня.
Історія святкування Трійці сягає корінням в біблійні перекази. Апостоли зібралися в Єрусалимі на 50-й день після Воскресіння Христового. Тоді до них, як і обіцяв Ісус, зійшов Святий Дух, який наділив апостолів благодаттю і осяянням. Цей дар дозволив їм говорити різними мовами і вести проповіді всім народам.
Свято отримало свою назву на честь Зішестя Святого Духа на учнів Христа. У християнський календар Трійця увійшла лише в кінці V століття, коли церква прийняла відповідний догмат на другому Вселенському Соборі в Константинополі в 381 році.
На Трійцю в православних храмах проводяться урочисті богослужіння. Священики одягаються в білі або зелені шати, що символізує відродження Святого Духа.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Традиції та звичаї
Напередодні Святої Трійці, свої будинки прийнято прикрашати рослинами-гілками лепехи, м'яти і любистку. Їх потрібно акуратно розкласти на підлозі по всьому житлу і так зберігати до наступної неділі. Протягом тижня будинок наповниться ароматами трав і рослин, який вижене всю нечисту силу.
Православні йдуть на святкове богослужіння з букетом свіжих трав. Вважалося, що ставлячи свічку на честь свята, треба впустити кілька сльозинок з неї на пучок трави. Зелень, квіти символізують життя. Так люди висловлюють радість і дякують Богу за відродження їх до нового життя через хрещення.
Предки вважали, що це зробить літо не посушливим. Крім того, якщо на Трійцю буде йти дощ, то варто очікувати рясного врожаю.
У цей день Категорично забороняється шити, прясти, робити ремонт, пекти і працювати в городі. Небажано також купатися в річці, водоймах або море, так як є великий ризик потонути. Згідно з повір'ям, людину може потягти на дно нечиста сила.
Вихідний на Трійцю
За ст.67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 13 червня (понеділок) має бути неробочим днем (перенесення вихідного з 12.06.2022), пояснює Головне управління Держпраці. Однак нагадаємо: Законом України" Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану " встановлено спеціальні правила. Стаття 6 передбачає вимоги щодо вихідних у період дії воєнного стану.
Тому додаткового вихідного 13 червня після Трійці в 2022 році не буде.
Нагадаємо, коли в 2022 році Трійця в Україні і як підготуватися до Зелених свят: обов'язкові обряди і суворі заборони.
Раніше ми повідомляли, що НБУ офіційно повідомив, як працюватимуть банки на Трійцю 13 червня 2022 року.