Попри інфляційні прогнози та здорожчання палива, в Україні стабілізувалися ціни на овочі, а деякі позиції впали в ціні
Про це говорять дані аналітичного порталу гуртових цін info.shuvar.
Як5 відомо, з початку літа у НБУ заявили про прискорення інфляції, яка становить 21,5%. Це своєю чергою потягло зростання цін на харчові продукти. Крім того, низка фахівців вважали, що через труднощі з логістикою в умовах війни ціни на овочі будуть зберігатися високими.
Поте, як можна побачити, гуртові ціни в середині літа почали падати, а за перші два тижні липня основний асортимент овочевих культур, який вирощують в україні стабілізувався у ціні. Це можна пояснити тим, що зараз досить обмежені експортні можливості й досить велика кількість товару попадає на внутрішній ринок. А чим більше пропозиція, тим ціна нижча.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Варто зазначити, що цього разу здешевшання торкнулося привезених з-за кордону овочів. Зокрема в ціні збавив червоний солодкий перець імпортований кубовидний та жовтий на 9,57%, за них просять 85 грн за кіло. За даними онлайн-торговельного майданчику "Фора", перець жовтий (країна походження не всказана) коштує 145 грн кіло.
Із зелені подешевшав базилік. Відмічається падіння ціни на рівні 2%, на опті за нього просять від 95 до 150 грн. за даними нлай-мережі магазинів "Сільпо" 50 грамів базиліку кошту 39,99.
Як повідомляв "Знай.ua", щоб збирати огірки на грядці аж до морозів: секрет городників - це обов'язково потрібно робити у липні
Також "Знай.ua" писав, як за формою огірка зрозуміти, чого йому бракує: догляд за овочем у липні