Більшість українців своєчасно платять за комунальні послуги, але є й відсоток громадян, які систематично ухиляються від цього зобов'язання та накопичують борги. До яких наслідків це може призвести, йдеться в матеріалі видання focus.
Відповідно до частини першої статті 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" у разі несвоєчасного здійснення платежів споживачеві нараховується пеня. Розмір штрафної санкції – 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. При цьому, загальний розмір пені не може перевищувати 100% боргу.
Водночас енергетичний експерт Юрій Корольчук не виключає, що у боротьбі з боржниками можуть піти на додатковий крок – обмеження постачання послуг. Причому відключати можуть не лише світло та воду, а й опалення.
"Думаю, що почнуть із "середніх" боржників. Відрізати дрібних споживачів одразу не будуть, бо це досить невеликі суми", - заявив він.
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки
"Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах
Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко вважає, що вирішити проблему боргів за комунальні послуги не вийде запровадження штрафів чи відключення послуг. Єдиний правильний шлях – проведення повноцінної реформи комунального господарства.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, комунальники закликали споживачів оновити важливі дані: ігнорування може вдарити по гаманцю.
Також наш портал інформував, доведеться митися в річці та збирати дощову воду: водоканальники вирішили підняти тариф одразу на 170%.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, комунальники закликали споживачів оновити важливі дані: ігнорування може вдарити по гаманцю.