У Чехії з серпня можуть збільшити гуманітарну допомогу для родин біженців з України. Це пов’язано зі змінами, які запланував уряд Чехії. За інформацією Gazeta.ua, уряд Чехії розглядає два варіанти збільшення допомоги на житло, запропоновані Міністерством праці.
Це коригування повинно допомогти людям з тимчасовим захистом знайти нове житло, оскільки з вересня держава більше не надаватиме безкоштовне житло.
Організації, що надають допомогу, вважають, що підтримка від Чехії недостатня для оренди житла, і попереджають про погіршення ситуації для українських біженців.
З 1 вересня 2024 року іноземці з тимчасовим захистом більше не зможуть безкоштовно жити у державному житлі. Тому потрібно збільшити допомогу, щоб вони могли покрити витрати на житло.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Варіанти збільшення допомоги мають бути запроваджені за місяць до закінчення терміну надання безкоштовного житла. Наразі держава оплачує проживання у державному житлі максимум на п’ять місяців для тих, хто може працювати, і найдовше - для вразливих груп. З вересня держава надаватиме безкоштовне житло новоприбулим лише на перші три місяці.
Гуманітарну допомогу можуть отримати родини біженців з доходом нижче прожиткового мінімуму та фіксованою вартістю житла. Зараз розмір цієї допомоги становить:
- 6 тисяч крон на місяць для вразливої особи у зареєстрованому житлі
- 3 тисячі крон для інших у зареєстрованому житлі
- 4,8 тисячі крон для вразливої особи в іншому житлі
- 2,4 тисячі крон для інших в іншому житлі
Міністерство внутрішніх справ Чехії зекономить 140-160 мільйонів крон на місяць, скасувавши безкоштовне житло, а Міністерство праці витратить додатково 116,6-133 мільйони крон на допомогу.
Таким чином, МВС скоротить річні витрати на 1,68-1,92 мільярда крон, а витрати Міністерства праці збільшаться на 1,4-1,6 мільярда крон.
У Чехії зараз перебуває 362,1 тисяч осіб з тимчасовим захистом, з них 91,7 тисяч — діти, а 14,2 тисяч — люди старше 65 років. 97 тисяч людей отримують гуманітарну допомогу, з яких 66 тисяч — діти, студенти, вагітні жінки, люди старші 65 років, інваліди та опікуни дітей до шести років.
Раніше ми писали про те, що українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Вам буде цікаво дізнатися українським родинам виплатять 54 000 гривень: хто зможе отримати допомогу