Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з великою відповідальністю ставляться до своїх платіжок за комуналкою, є дуже важлива інформація. Чимало українців хочуть отримати відповідь на запитання - чи можна не платити за комунальні послуги в умовах воєнного часу.
Тут важливо розібратися, що в такому разі каже законодавство нашої країни. Навіть під час дії воєнного часу у країні українці зобов'язані платити за комунальні послуги. В іншому випадку, згідно із законодавством, передбачені штрафи та обмеження.
Про це стало відомо завдяки сюжету одного із українських телеканалів.
Так, у разі несвоєчасної оплати за комуналку, споживачеві нараховується пеня у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Це передбачено частиною першою статті 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги". При цьому слід пам'ятати, що загальний розмір пені не може перевищувати 100% боргу.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
За словами експерта з енергетичних питань Юрія Корольчука, для боротьби з боржниками в Україні можуть застосовувати і додаткові заходи, а саме обмежити постачання комунальних послуг. Відключити можуть електроенергію, водопостачання та опалення.
На думку експерта, такі методи можуть застосувати до боржників із "середніми" боргами. За його словами, відрізати боржників із невеликими сумами боргу не має сенсу.
Водночас, на думку голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенко, штрафи чи відключення послуг не допоможуть вирішити проблеми із боргами за комуналку. Для ефективної боротьби, за його словами, необхідно провести повноцінну реформу комунального господарства.
Нагадаємо, борги за комуналку та безгрошів'я: як споживачам пропонують вирішити проблему.
Раніше повідомлялося, оштрафують на 85 тисяч гривень: за що українцям можуть прийти непристойно великі рахунки.
Також, сплатити чи викинути: куди подітися з випадково чужим штрафом за ПДР.