Для всіх наших шановних читачів, які стосуються отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що в Україні фактичний прожитковий мінімум для пенсіонера у цінах червня становить 6016,14 грн.

Про це стало відомо завдяки інформації від прес-служби Міністерства соціальної політики України.

Оформлення пенсії, скріншот: Facebook

При цьому розрахунковий прожитковий мінімум (і мінімальна пенсія) складає лише 2361 грн. Отже, реальний прожитковий мінімум у 2,54 рази вищий за мінімальну пенсію.

Тож усі пенсіонери, які отримують менше 6016,14 грн, фактично перебувають за межею бідності. Дані розмір фактичного прожиткового мінімуму підрахувало Міністерство фінансів.

Популярні новини зараз

З 1 жовтня українські АЗС різко змінять ціни на пальне

Пенсію заберуть усю до копійки: кого з українців безжально залишать з порожнім гаманцем

"Спочатку їй потрібно...": відома тарологиня відповіла, чи врятує Україну жінка

Всього 300 гривень: українці отримають смішну "подачку" на комуналку

Показати ще

Оформлення пенсії, фото: ПФУ

В Україні 6,33 млн пенсіонерів (з 10,2 млн) отримують пенсію, розмір якої менший за 5 тис. грн. При цьому лише 3,9 млн. пенсіонерів одержують понад 5 тис. грн. Отже, 61,7% українців на пенсії отримує набагато менше фактичного прожиткового мінімуму.

Оформлення пенсії, фото: ПФУ

Прожитковий мінімум для дорослого з урахуванням обов'язкових платежів складає 9170,4 грн. Отже, мінімальна зарплата в 8000 грн не дозволяє працюючому заплатити навіть мінімальний набір продуктів і послуг. Прожитковий мінімум на дитину до 6 років – 6341,21 грн., на дитину від 6 років – 7925,62 грн.

Отже, сім'я із двох дорослих та двох дітей віком до 6 та старше 6 років (без урахування витрат на оренду) для забезпечення своїх базових потреб має отримувати 32 607,63 грн. Якщо сім'я мешкає на меншу суму, вона перебуває на межі бідності.

Нагадаємо, українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому.

Раніше повідомлялося, що українці можуть стати пенсіонерами ще до 50 років: кого відпустять на відпочинок раніше.

Також, Європа хоче змусити українських біженців піти на роботу: як допомагають.