Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, повторний огляд, що мав би відбутися під час воєнного стану, переноситься на час після його закінчення, але не пізніше шести місяців після його припинення, якщо немає можливості направити осіб на медико-соціальну експертизу.
Інвалідність та ступінь втрати працездатності продовжуються до кінця шостого місяця після закінчення воєнного стану, якщо раніше не проведено повторний огляд.
Держава забезпечила правові підстави для проведення медико-соціальної експертизи під час воєнного стану. Це дозволяє людям з інвалідністю продовжувати отримувати пенсії, соціальні допомоги, реабілітаційні послуги та користуватися іншими пільгами без повторного огляду.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Однак, іноді органи Пенсійного фонду не дотримуються законодавства і припиняють виплату пенсії по інвалідності, а в деяких випадках навіть вимагають повернути нібито помилково нараховані кошти. Це може бути незаконним, якщо особа не могла пройти повторний огляд.
У таких випадках варто звернутися до Пенсійного фонду області з заявою про відновлення виплат, додавши документи, що підтверджують неможливість переогляду.
Якщо Пенсійний фонд відмовляється відновити виплати, можна звернутися до адміністративного суду, щоб оскаржити бездіяльність та отримати належні виплати по інвалідності.
Нагадаємо, нова грошова допомога: хто з українців може розраховувати на виплати
Раніше ми писали про те, що 10 800 грн для кожного члена сім'ї: хто отримає відчутну підтримку
Вам буде цікаво дізнатися трудова книжка може стати недійсною – українцям підказали, що обов’язково зробити, щоб не втратити стаж