Українці зобов’язані сплачувати за комунальні послуги навіть під час війни, але існують винятки. Закон захищає певні категорії громадян від погашення заборгованості за комуналку. Якщо ваше житло розташоване в зоні бойових дій або було пошкоджено, комунальні послуги не можуть бути відключені через несплату.
Жителям територій, де тривають бойові дії, або якщо їхнє житло пошкоджено війною, постачальники не можуть припинити надання комунальних послуг через борги.
Також вас не можуть зобов’язати сплатити борги, що виникли після 24 лютого 2022 року, якщо ви надали докази того, що не проживаєте в цьому житлі.
У випадку отримання судового наказу про стягнення боргів за комунальні послуги, у вас є 10 днів, щоб подати заяву на його скасування. Якщо ви дізналися про наказ пізно і не були належно поінформовані, ви можете звернутися до суду з проханням відновити термін подання заяви і скасувати наказ.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Після скасування судового наказу ви можете звернутися до виконавчих органів, щоб зупинити примусове стягнення боргів. Це зупиняє списання коштів з рахунків, знімає арешт з ваших грошей, і дозволяє повернути примусово стягнуті кошти.
Після завершення бойових дій або скасування воєнного стану вам все одно доведеться виплатити накопичені борги за комунальні послуги. У такому випадку постачальники зможуть вимагати примусового стягнення заборгованості.
Нагадаємо, за квартиру потрібно боротись: які дії дозволені, якщо погрожують виселенням
Раніше ми писали про те, що "Відрізана" послуга – не найстрашніше: як в Україні почнуть карати комунальних боржників
Вам буде цікаво дізнатися заплатите у 2 рази більше: "Нафтогаз" попередив українців про їхню головну помилку